Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Blisko 150 zgonów z powodu wspomaganych samobójstw w Nowej Zelandii. Gdzie w tym etos medycyny?

Mija siedem miesięcy od legalizacji eutanazji w Nowej Zelandii. W tym czasie na mocy nowych przepisów uśmiercono 143 osoby.
„The New Zealand Herald"  podał dane, które wskazują, że do czerwca wnioski o poddanie się wspomaganemu samobójstwu złożyło 400 osób, a 143 zmarły wskutek tak zwanej eutanazji.

Przewodnicząca Towarzystwa na rzecz Wyboru Zakończenia Życia, Ann David, chwaliła się, że otrzymała „świetne raporty” na temat wspomaganego samobójstwa. Kobieta uważa, że ci, którzy się nie zakwalifikowali byli „gorzko rozczarowani”.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy obowiązywania ustawy pojawiły się cztery skargi dotyczące nieprawidłowości w jej stosowaniu. Co więcej, jedna została podtrzymana przez ministerialny sekretariat i trafiła do pełnomocnika ds. zdrowia i niepełnosprawności. Władze wszczęły dochodzenie.

Okazuje się, że w kwietniu odnotowano 66 wspieranych zgonów, a ponad 200 osób złożyło wniosek.

Statystyki wskazują, że w Nowej Zelandii co tydzień od jednej do dwóch osób wybiera wspomagane samobójstwo. Niepokojące informacje krążyły również  w grudniu, gdzie lekarze byli opłacani przez rząd za eutanazję pacjentów z COVID-19.

Profesor medycyny paliatywnej, brytyjska baronowa Finlay z Llandaff, ostro skrytykowała takie praktyki jako „podważające sens medycyny” – podaje portal „LifeSiteNews". 

„To dziwne, że kraj, który próbuje chronić swoich obywateli, całkowicie zamykając się przed wirusem, z którego ludzie mogą w pełni wyzdrowieć, sugeruje teraz, że ci pacjenci powinni zostać zabici przez swoich lekarzy. To stawia na głowie etos medycyny” – powiedziała. 

Profesor dodała, że „nie można przewidzieć śmierci w 100%. Dlaczego więc nie wesprzeć ich, gdy umierają  i pozostawić otwartych drzwi na wypadek, gdyby znaleźli się w grupie, która przeciwstawia się wszelkim przeciwnościom i całkowicie wyzdrowieje?”. 

W oświadczeniu organizacja Right to Life New Zealand stwierdziła, że pracuje nad zniesieniem ustawy o wspomaganym samobójstwie.

„Nie spoczniemy, dopóki to złe prawodawstwo nie zostanie uchylone – powiedział rzecznik organizacji Ken Orr. 

(Za: opoka.org.pl/ LifeSiteNews)

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag