Nowa dykasteria ds. świeckich, rodziny i życia

Ojciec Święty ustanowił dykasterię ds. świeckich, rodziny i życia. Będzie ona miała specjalny status i formę. Jak czytamy w ogłoszonym w Watykanie Liście Apostolskim, dykasteria zacznie funkcjonować od 1 września br. Przejmie kompetencje i czynności właściwe dotychczas Papieskiej Radzie ds. Świeckich oraz Papieskiej Radzie ds. Rodziny. Obydwie te rady zakończą swe funkcjonowanie. Z nową dykasterią połączona będzie również Papieska Akademia Życia.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że Papież Franciszek mianował 70-letniego bp Kevina Josepha Farrella, ordynariusza diecezji Dallas w Teksasie (USA),  prefektem nowej dykasterii.

Podstawowym zadaniem nowego urzędu będzie promowanie i organizowanie konferencji i innych projektów dotyczących apostolstwa świeckich, instytucji małżeństwa i rodziny oraz obrony życia.
 
„Kościół, troskliwa matka, zawsze, na przestrzeni wieków, troszczył się i otaczał szacunkiem świeckich, rodziny i życie, objawiając miłość miłosiernego Zbawiciela wobec ludzkości” – napisał Ojciec Święty. Podkreślił, że z tego właśnie powodu trzeba zwracać uwagę na to, by dykasterie Kurii Rzymskiej odpowiadały warunkom naszych czasów i były dostosowane do potrzeb Kościoła powszechnego. W sposób szczególny musi to dotyczyć świeckich, rodziny i życia.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie, eKAI, Deon - 17.08.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (BegoBego) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.