Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ma rozszczep kręgosłupa, a jest mistrzynią wśród pełnosprawnych. Pełnia życia Aleksandry Zielińskiej

Aleksandra Zielińska urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i musi poruszać się z pomocą kul lub wózka inwalidzkiego. Nie przeszkodziło jej to w osiąganiu sukcesów w sportowej rywalizacji z zawodniczkami pełnosprawnymi – trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w wyciskaniu ciężarów w leżeniu. Na co dzień pracuje jako psycholog w szkole specjalnej. Jest całkowicie samodzielna.  W najnowszym reportażu Fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego, Aleksandra dzieli się poruszającą historią swojego życia.

Do momentu narodzin nie było wiadomo, że Ola urodzi się z wrodzoną wadą. Był to szok dla rodziny, ale rodzice stanęli na wysokości zadania i szukali pomocy dla swojego dziecka. Rehabilitacja rozpoczęła się już w drugim tygodniu życia.
Aleksandra Zielińska od 16 lat rozwija swoją pasję – wyciska sztangę w leżeniu. Trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Ukończyła uniwersytet i jest z zawodu psychologiem. Pracuje w szkole z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Obecnie przygotowuje się do ślubu.

zdjęcie2887

W moim przypadku też znajdowali się >>jasnowidze<<, którzy mówili, że będzie źle, że nie będę chodzić, siedzieć, w ogóle tragedia. Bardzo chciałabym ich teraz spotkać (…). Cieszę się, że tak dużo się dzieje i że życie układa się w tak wspaniały sposób. Kiedy wydaje się, że już lepiej być nie może, to okazuje się, że jednak może być lepiej. Nic tylko żyć i się cieszyć! (…) Każdy człowiek jest wartościowy i każde życie jest wartościowe – podkreśla Aleksandra Zielińska.

„Historia Oli może zainspirować każdego i dodać sił w zmaganiach z życiowymi trudnościami. Zarazem jest ona piękną afirmacją wartości ludzkiego życia. Rozszczep kręgosłupa był do niedawna jedną z częstszych przyczyn wykonywania aborcji w Polsce. Ola ma nadzieję, że jej świadectwo pomoże zrozumieć, że nikogo nie można przekreślać na starcie” – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio.


Reportaż „Ola – ma rozszczep kręgosłupa, jest mistrzynią wśród pełnosprawnych” zrealizowany został w ramach kampanii "Każde życie jest cudem". 

Fundacja  przedstawiła już dwanaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych ukazujących poruszające historie osób, które kwalifikowały się do tzw. aborcji.

(Za: radiomaryja.pl)

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag