Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wielka Brytania: Kultura śmierci w natarciu. Sąd zdecydował o odłączeniu 12-letniego Archiego od aparatury

Sąd przychylił się do zaleceń "lekarzy" i wydał wyrok, aby odłączyć 12-letniego Archiego Battersbee'ego od aparatury podtrzymującej życie. „Ta sprawa rodzi istotne moralne, prawne i medyczne pytanie, kiedy dana osoba jest martwa” – powiedziała dyrektor Chrześcijańskiego Centrum Prawnego.
Na początku kwietnia rodzice Archiego znaleźli go nieprzytomnego w domu. Chłopiec został przetransportowany do szpitala. Lekarze z Royal London Hospital na podstawie rezonansu magnetycznego zasugerowali, iż jest „bardzo prawdopodobne”, że nastąpiła śmierć pnia mózgu. Zdaniem lekarzy 12-latka nie da się już uratować i uważają, że chłopiec powinien zostać odłączony od aparatury. Gdy rodzice chcieli, aby personel wykonał więcej badań, władze szpitala skierowały sprawę do sądu.

Na rozprawie prof. Alan Shewmon, uznany neurolog dziecięcy, przedstawił opinie biegłych dotyczące pacjentów, którzy będąc w podobnym stanie, wracali do zdrowia. Z kolei adwokat rodziców chłopca, Bruno Quintavalle, uważa, że wydanie przez sąd wyroku na podstawie jednego badania oznaczałoby rozszerzenie definicji zgonu i byłoby nielegalne.

Mimo licznych argumentów 13 czerwca sąd zdecydował, że lekarze mają od tej pory nie stosować leczenia farmakologicznego, resuscytacji i innych procedur podtrzymujących życie. Sędzia Emma Arbuthnot uzasadniała, że jej decyzja jest zgodna z prawem.

Z decyzją sądu nie zgadza się rodzina Archiego. Bliscy chcą przenieść chlopca do specjalistycznej placówki, która podejmie się leczenia chłopca. „Jestem zrozpaczona i bardzo rozczarowana orzeczeniem sędziego po tygodniach toczenia prawnej bitwy” – powiedziała matka.

„Od początku myślałam: skąd ten pośpiech? Jego serce wciąż bije, chwycił mnie za rękę i jako jego matka wiem, że nadal tam jest. Dopóki nie stanie się to z woli Bożej, nie zaakceptuję, że powinien odejść. Znam cuda, kiedy ludzie wracają po śmierci mózgowej” – dodała.

Rodzinę Archiego wspiera także Chrześcijańskie Centrum Prawne. „Ta sprawa rodzi istotne moralne, prawne i medyczne pytanie, kiedy dana osoba jest martwa” – zwróciła uwagę dyrektor naczelna organizacji Andrea Williams.

(Za: lifesitenews.com,  opoka.org pl)

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag