Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: biskupi katoliccy w stanie Kolorado oświadczyli, że politycy głosujący za aborcją nie mogą przystępować do Komunii św.

Katoliccy biskupi Kolorado opublikowali we wtorek 7 czerwca list pasterski, w którym oświadczyli, że posłowie, którzy opowiadają się za aborcją, nie mogą przyjmować Komunii św., o ile nie odprawią pokuty za swój śmiertelny grzech.
List, opublikowany przez Katolicką Agencję Informacyjną USA, jest skierowany do proaborcyjnych, demokratycznych posłów stanowych, którzy deklarują, że są katolikami, a jednocześnie głosowali za nową, stanową ustawą o równości i zdrowiu reprodukcyjnym (RHEA), która odbiera wszelką ochronę prawną nienarodzonym dzieciom aż do urodzenia na terenie stanu Kolorado.

Dopóki nie nastąpi publiczna skrucha i sakramentalne rozgrzeszenie podczas spowiedzi, zwracamy się do katolickich posłów, którzy są mieszkańcami stanu Kolorado i głosowali za przyjęciem RHEA, aby powstrzymali się od przyjmowania Komunii Świętej – oświadczyli biskupi.

- Tę prośbę przekazujemy z ciężkim sercem, ale naszym obowiązkiem jest ochrona wiary i troska o dusze wszystkich wiernych – także tych polityków – i musimy go wypełnić. .

List podpisali wszyscy czterej biskupi Kolorado: abp Denver Samuel J. Aquila, bp Pueblo Stephen J. Berg, bp Colorado Springs James R. Golka i biskup pomocniczy Denver Jorge H. Rodriguez. Podkreślili oni, że mieszkańcy Kolorado byli przerażeni, widząc, jak politycy ignorują silny publiczny protest przeciwko wprowadzeniu tej ustawy.

Nowa ustawa uznaje aborcję za prawo podstawowe w zakresie jurysdykcji stanowej i odmawia wszelkich praw i ochrony każdemu nienarodzonemu człowiekowi, niezależnie od fazy jego rozwoju: zapłodnionej komórce jajowej, embrionowi lub płodowi aż do narodzenia. Zakazuje również miastom i gminom zakazywania wykonywania aborcji za pomocą lokalnych rozporządzeń i ogłaszania miasta Sanktuarium Życia. W rezultacie w Kolorado zabijanie nienarodzonego dziecka podczas aborcji stało się legalne z jakiegokolwiek powodu aż do urodzenia, również w celu selekcji płci.

Biskupi zaznaczyli: - Jako ich pasterze chcemy zapewnić, aby rozumieli naukę Kościoła o konieczności odpowiedniej duchowej dyspozycję do przyjmowaniu Komunii św. - Podjęto już wysiłki, aby porozmawiać z kilkoma z tych posłów, niestety bardzo niewielu z nich przyjęło zaproszenie na spotkanie.

Głosując za prawną legalizacją zabijana nienarodzonych dzieci, posłowie ci popełnili grzech, a przyjmowanie Komunii św. w stanie „grzechu śmiertelnego jest świętokradztwem”, ponieważ nie „okazuje czci należnej świętemu Ciału i Krwi Chrystusa – kontynuowali biskupi.

Zacytowali też niedawne oświadczenie Konferencji Biskupów Katolickich USA na temat znaczenia przyjmowania Komunii św. i pokuty:

Przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa w stanie grzechu śmiertelnego stanowi sprzeczność. Osoba, która własnym działaniem zerwała komunię z Chrystusem i Jego Kościołem, ale pomimo tego przyjmuje Najświętszy Sakrament, działa w wewnętrznej sprzeczności, jednocześnie domagając się otrzymania i odrzucając komunię. Jest więc sprzecznością, kłamstwem — wyraża bowiem komunię, która w rzeczywistości została zerwana.

Biskupi wyrazili również obawy, że działania tych polityków wprowadzają innych w błąd, aby myśleli, że aborcja nienarodzonego dziecka jest akceptowalna. Podkreślili, że proaborcyjni politycy katoliccy, głosujący za aborcją powodują publiczne zgorszenie.

W sytuacji, gdy inni katolicy widzą osoby publiczne przyjmujące Jezusa w Eucharystii w takim stanie duchowym, ich postanowienie wierności Ewangelii może zostać osłabione. Katolicki polityk czy osoba publiczna, prowadząca lub zachęcająca innych do czynienia zła, wyraża brak szacunku dla dusz innych i czyni to, co Kościół nazywa zgorszeniem. .

Biskupi stwierdzili także, że modlą się, za proaborcyjnych posłów, aby się nawrócili.

Ich list został wystosowany około tydzień po tym, jak arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone zakazał przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi przystępwania do Komunii św., dopóki nie będzie żałować swoich proaborcyjnych działań i nie uzyska rozgrzeszenia w Sakramencie Pojednania.

 

Źródła: CNA, Life News, opracowanie własne – 8 czerwca 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag