Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Każdy powinien wiedzieć, co wybiera! Aborcja, związki partnerskie i prawo dla transpłciowych – to pogram oficjalnie deklarowany przez Donalda Tuska i PO

Lider PO Donald Tusk zadeklarował we wtorek w Wałbrzychu, że jeśli PO wygra wybory, zagwarantuje legalny dostęp do aborcji do 12 tygodnia ciąży. Obiecał ponadto wprowadzenie związków partnerskich i przegląd prawa dotyczącego osób transpłciowych. Nie jest to pierwsza próba pozyskania skrajnie lewicowego elektoratu.

Według Tuska rekordowa liczba samobójstw dzieci wynika z … religii, a o aborcji decyduje ksiądz... Lider PO zapowiedział legalizację aborcji do 12 tygodnia ciąży.

Mamy ten projekt dotyczący legalnej aborcji do 12 tygodnia, która ma być decyzją kobiety w porozumieniu z lekarzem, a nie decyzją księdza, prokuratora i działacza PiS-u. Na sto procent to zagwarantujemy – oświadczył szef PO.

Zwrócił uwagę, że w Polsce mamy do czynienia z rekordową liczbą samobójstw wśród dzieci. – Jedną z przyczyn jest ta duszność, to poczucie, że władza, powołując się na tradycję czy religię, tłamsi tych ludzi(...) – powiedział lider opozycji. W lutym ubiegłego roku Zarząd Krajowy PO przyjął nowe stanowisko dotyczące praw reprodukcyjnych, które zatytułował Pakiet Praw Kobiet. Złożyły się na niego m.in. propozycja legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży po konsultacjach pacjentki z lekarzem i psychologiem, refundacji środków antykoncepcyjnych z pieniędzy podatników (także środków wczesnoporonnych) oraz procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

Kwestia legalności aborcji jest w Polsce ściśle regulowana przez zapisy w konstytucji. Doprecyzowując jej przepisy Trybunał Konstytucyjny orzekał już kilkukrotnie. Pierwszy już w 1997 roku, kiedy wyłączył możliwość aborcji ze względów społecznych jako niezgodą z konstytucją. Ostatni raz w 2020 roku uznając eugeniczne podstawy aborcji (dzieci z wadami rozwojowymi) jako niezgodne z Konstytucją RP.

Jednak Tusk i całe PO/KO jednoznacznie (na 100%) deklarują powrót do ustawodawstwa narzuconego Polsce przez hegemonię Związku Radzieckiego. Dodatkowo opowiada się także za pełnym poparciem ideologii genderowej, która również ma korzenie marksistowskie. Atakuje przy tym i podważa autorytet duchowy Kościoła katolickiego, co już wielokrotnie robił. To jeszcze jeden dowód na to jak bardzo PO poszło w stronę skrajnej lewicy.

Św. Jan Paweł II, słysząc o próbach ponownej legalizacji aborcji w Jego Ojczyźnie, powiedział bardzo mocno i jednoznacznie: Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości.

Każdy powinien zdawać sobie w pełni sprawę, kogo i jaki program dla Polski popiera!

Źródło: TVP INFO/PAP, opracowanie własne – 7 czerwca 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag