Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: organizacja promująca aborcję w szkołach średnich uhonorowana za swoją działalność zaproszeniem do Białego Domu

Poparcie prezydenta Joe Bidena oraz jego administracji jest wyjątkowo silne, o czym powszechnie wiadomo. Mówi się, że ten prezydent i jego rząd są najbardziej proaborcyjni w dziejach Ameryki.
Zaproszenie do Białego Domu dla organizacji Generation Ratify odkryli rodzice z organizacji Parents Defending Education, walczący o swoje prawa i ochronę dzieci. Informację podał też, zaalarmowany przez rodziców, Fox News w oparciu o komunikat umieszczony na stronie internetowej Generation Ratify.

Jest to organizacja proaborcyjna, która rekrutuje uczniów, aby zostali aborcyjnymi aktywistami oraz organizowali agresywne protesty.

Dyrektor wykonawczy Generation Ratify, Rosie Couture, napisała w komunikatorze Slack: - Kilka dni temu otrzymałam zaproszenie z Biura Zaangażowania Publicznego Białego Domu i Rady Polityki ds. Płci. na osobiste spotkanie na temat znaczenia dostępu do aborcji i innej opieki reprodukcyjnej dla młodych ludzi.

Organizacja Generation Ratify niedawno zachęcała uczniów do organizowania strajków szkolnych, aby zaprotestować przeciwko prawdopodobieństwu, że Sąd Najwyższy USA obali aborcyjny precedens Roe przeciwko Wade. Administracja prezydenta Bidena wielokrotnie krytykowała możliwość orzeczenia SN w kierunku możliwości zniesienia nakazu swobodnego dostępu do aborcji. Chociaż prezydent nie ma uprawnień do wywierania jakichkolwiek nacisków na Sąd Najwyższy, niejednokrotnie pojawiały się ostrzeżenia, że prawa wszystkich Amerykanów są zagrożone, jeżeli kobietom już nie będzie wolno dokonywać aborcji.

Fetowanie organizacji aborcyjnych przez Biały Dom nie dzieje się po raz pierwszy. Wiceprezydent Kamala Harris dwa tygodnie wcześniej również uhonorowała aborcjonistów podczas wirtualnego spotkania w Białym Domu.

Grupa rodziców Parents Defending Education, która powiadomiła Fox News o zaproszeniu, oświadczyła, że ​​administracja Bidena powinna skupić się na poprawie edukacji podstawowej, a nie na aktywizowaniu uczniów do działań politycznych.

- Po pandemii krajowe wskaźniki analfabetyzmu są na historycznie wysokim poziomie, a wiele dzieci straciło cały rok nauki – powiedziała Fox News przewodnicząca organizacji rodziców, Nicole Neily. – Zamiast rozwiązać ten ważny problem, administracja Bidena celebruje aktywistów, którzy zachęcają dzieci do opuszczania szkól i brania udziału w protestach. Potrzebujemy administracji nastawionej na edukację, a nie na aktywizm.

Organizacja Generation Action jest skierowana do młodych ludzi, zwłaszcza uczniów szkół średnich. Jej celem jest zachęcenie ich do organizowania protestów popierających aborcję i kontaktowania się z politykami w sprawie ustawodawstwa i nie tylko.

Według informacji podanej przez Katolicką Agencję Informacyjną w USA, po jednym z ostatnich agresywnych protestów, okręg szkolny w New Jersey ukarał 14 uczniów szkół średnich za atak na koleżankę z klasy za jej postawę pro-life.

Nie jest jasne, czy organizacja Generation Action było bezpośrednio zaangażowane w zorganizowanie protestu w New Jersey, ale w połowie maja w dziesiątkach amerykańskich szkół średnich upowszechniała następujące (fałszywe) treści propagandowe: Dzięki niekonstytucyjnemu, antyaborcyjnemu ustawodawstwu, ogarniającemu legislatury stanowe i Sąd Najwyższy, który odmawia przestrzegania Konstytucji, młodzi ludzie są pozbawiani przynależnych im praw do opieki zdrowotnej i autonomii cielesnej. Tekst ten znalazł się na stronie internetowej Generation Action.

Na swojej stronie internetowej organizacja ta wymienia kilkadziesiąt swoich oddziałów na terenie całych Stanów Zjednoczonych i deklaruje: Potrzebujemy masowej mobilizacji młodzieży do obrony i rozszerzenia dostępu do aborcji.

Według Fox News Biały Dom nie odpowiedział na zapytanie odnośnie tego zaproszenia.

Jednak proaborcyjne cele administracji Bidena nie odzwierciedlają przekonań większości Amerykanów. Sondaże konsekwentnie pokazują, że większość popiera silną ochronę prawną nienarodzonych dzieci – większą niż pozwala na to precedensowy wyrok Roe przeciwko Wade.

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 6 czerwca 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag