USA: Sprzeciw wobec aborcji dzieci zakażonych wirusem Zíka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano pierwsze przypadki zakażeń wirusem Zíka. Niebezpieczny wirus przenoszą owady, głównie komary, a nie - jak z początku uważano - podróżni z Ameryki Łacińskiej. Zachorowania w obszarach Wynwood i Miami na Florydzie poważnie zaniepokoiły Amerykanów - wirus stał się realnym zagrożeniem.
 
Pojawiające się przypadki zachorowań spowodowały naciski środowisk aborcyjnych, by zabijać dzieci, u których Zika przyczynił się do wystąpienia mikrocefalii, czyli małogłowia, wady wrodzonej charakteryzującej się małymi wymiarami czaszki i niedorozwojem mózgu.
 
W obronie dzieci zagrożonych aborcją odważnie stanął senator Marco Rubio z Florydy. „Wierzę, że każde ludzkie życie powinno być chronione przez prawo, niezależnie od okoliczności czy stanu zdrowia, w jakim się znajduje” - powiedział polityk.
 
Choroba nabyta w życiu prenatalnym nie może być wskazaniem do uśmiercenia poczętego dziecka. Przerwanie ciąży w przypadku zakażenia wirusem Zíka, to aborcja eugeniczna i poważny krok wstecz wobec aktualnych praw osób niepełnosprawnych.
 
[Na podstawie serwisu internetowego eKAI (kw) - 12.08.2016 r.; także: Radio Watykan – 11.08.2016 r.]

Zdjęcie: Archiwum HLI PL

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.