Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Meksyk za życiem. Przeszedł kolejny Marsz dla Życia

Ulicami Meksyku w pierwszą sobotę maja przeszedł „Marsz dla Życia”. W ten sposób obrońcy życia domagali się zniesienia tzw. aborcji i prawa do godnego życia każdego Meksykanina od poczęcia do naturalnej śmierci. Na transparentach przewijały się hasła „Dzielna kobieto, broń niewinne dzieci” czy „Ocalmy dwa życia” oraz "Pierwszym prawem jest życie”. W marszu wzięło udział ponad 40 tysięcy osób.

Uczestnicy protestowali przeciwko wyrokowi Sądu Najwyższego, który stwierdził, że uznanie aborcji za przestępstwo jest niezgodne z konstytucją Meksyku. Wiele osób włączyło się w wydarzenie przez media społecznościowe ze względu na obostrzenia obowiązujące w Meksyku. W marszu organizowanym przez „Pasos por la Vida” wzięło udział 20 organizacji pro-life.

Uczestnicy domagali się poszanowania prawa do sprzeciwu sumienia lekarzy, którzy nie chcą dokonywać aborcji. Podkreślili, że „nikt nie może być ustawowo zobowiązany do działania wbrew swojemu sumieniu, zasadom i sposobowi myślenia, a tym bardziej zmuszany do popełniania przestępstw przeciwko życiu”.

W tym roku zwrócono również uwagę na kobiety, które zginęły z powodu procedury tzw. aborcji i które także są ofiarami tego morderczego procederu.

Za organizację „Marszu dla Życia” w Meksyku odpowiada Pasos por la Vida. Rzeczniczka tej organizacji, Pilar Rebollo, zwróciła uwagę także na kwestię wspierania kobiet w ciąży i matek samotnie wychowujących swoje dzieci. Wskazała również, że w tym wielomilionowym mieście brakuje przedszkoli, szkół, kompleksowej opieki nad pracującymi studentami i bezrobotnymi. Wiele osób łączyło się w „Marszu dla Życia” poprzez media społecznościowe. Chcieli w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla poglądów pro-life. Swoją aprobatę wyrazili również meksykańscy księża biskupi (https://www.radiomaryja.pl/informacje/juz-niebawem-marsz-dla-zycia-w-meksyku/).

 
 
 

[Za: aciprensa.com/twitter@pasosxlavida/@NTD_Esp, opoka.org.pl, radiomaryja.pl]

 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag