Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Texas świętuje 250 dni ustawy „O biciu serca”, w tle agresja bojówek aborcyjnych przeciwko zablokowaniu aborcyjnego precedensu przez SN

Teksańczycy obrońcy życia w niedzielę 8 maja, gdy w USA obchodzony jest Dzień Matki, świętowali 250. dzień od wejścia w życie historycznej ustawy O biciu serca, która zabrania aborcji, gdy można stwierdzić, że u poczętego dziecka bije już serce, czyli ok. 6. tygodnia ciąży. Szacują oni, że dzięki wprowadzeniu tego prawa zostało już uratowanych ok. 20 000 nienarodzonych dzieci. Równolegle z zakazem wprowadzono też dodatkową pomoc dla kobiet w ciąży w trudnych sytuacjach życiowych.

Kim Schwartz, rzeczniczka Texas Right to Life powiedziała: - Dzisiaj Teksas pokazuje, jak będzie wyglądać sytuacja po obaleniu Roe. We wrześniu ubiegłego roku Teksas zakazał prawie wszystkich aborcji i szacujemy, że od tego czasu uratowano około 20 000 dzieci!

Teksańczycy odnieśli ogromne zwycięstwo w obronie życia, gdy ich stan stał się pierwszym od prawie pięćdziesięciu lat, któremu pozwolono na egzekwowanie zakazu aborcji przed osiągnięciem przez nienarodzone dziecko tzw. przeżywalności poza łonem matki. Jednak w przypadku prawa w Teksasie Sąd Najwyższy odrzucił wnioski aktywistów aborcyjnych, odwołujących się do precedensu Roe i nie zezwolił na zablokowanie nowego prawa O biciu serca. Było odczytane jako znak nadziei, że Roe wkrótce może zostać obalone. Prawo stanu Teksas O biciu serca pozwala również osobom prywatnym pozywać kobiety dokonujące aborcji i tych, którzy im w tym pomagają.

Według Texas Tribune stanowe dane, dotyczące sytuacji zdrowotnej obywateli, pokazują 46. procentowy spadek liczby aborcji od września do grudnia 2021 r. w porównaniu z tym samym okresem roku 2020. Niektóre brzemienne kobiety mogły wyjechać poza stan lub zamówić pigułki aborcyjne online, jednak dane pokazują, że wiele swoje dzieci urodziło.

Ponad 200 centrów pomocowych dla kobiet w ciąży na terenie stanu Teksas zgłosiło wzrost liczby telefonów i wizyt kobiet w celu wykonania testów ciążowych i uzyskania wszechstronnej pomocy. Wraz z uchwaleniem ustawy O biciu serca władze stanowe zwiększyły fundusze przeznaczone na opiekę zdrowotną oraz wsparcie ciąży i rodzicielstwa dla rodzin o niskich dochodach, w tym 100 milionów dolarów na program Teksańska Alternatywa dla Aborcji, który zapewnia bezpłatne porady, zajęcia dla rodziców, pieluchy dla niemowląt, kursy zawodowe dla matek, a także dodatkowe pieniądze na program Zdrowie Teksańskich Kobiet.

- Obecnie, gdy powstaje realna szansa, że Sąd Najwyższy odrzuci ) aborcyjny precedens, praca obrońców życia jest daleka od zakończenia – powiedziała Schwartz. – Wykorzystywanie prywatnych procesów sądowych w celu pociągnięcia aborcjonistów do odpowiedzialności –jak pozwala na to teksańska ustawa „O biciu serca” będzie kluczowe dla ruchu pro-life po Roe – dodała. – Kilku prokuratorów okręgowych w USA już zapowiedziało, że nie będą ścigać aborcjonistów, jeżeli precedens Roe zostanie obalony, Teksas jednak jest gotowy, aby poradzić sobie z tym problemem. Inne stany powinny teraz powielić u siebie teksańską ustawę O biciu serca, aby natychmiast po decyzji SN ratować dzieci i egzekwować prawo.

Instytut Guttmachera przewiduje, że zrobi to co najmniej 26 stanów. Sondaże konsekwentnie pokazują, że większość Amerykanów popiera silniejszą ochronę prawną nienarodzonych dzieci niż ta, na którą pozwala Roe. Więcej informacji TUTAJ

W ostatnią niedzielę – 8 maja, w Dzień Matki, ekstremistyczne grupy proaborcyjne, składające się głównie z wrzeszczących i agresywnych kobiet, napadały i dewastowały (podpalenia, demolowanie itd.) wiele centrów pomocowych dla kobiet w ciąży. Zaatakowały także wiele kościołów katolickich podczas celebracji niedzielnych Mszy św., wchodząc również do środka, wrzeszcząc i przeklinając, aby uniemożliwić dalszą celebrację Eucharystii.

W mediach społecznościowych opublikowano adresy prywatnych domów sędziów SN, którzy opowiadają się za unieważnieniem aborcyjnego precedensu, wzywając do ich atakowania. Aborcjoniści liczą na tak silne wywarcie presji, żeby chociaż jeden sędzia się tak bardzo przestraszył i zmienił zdanie. Wręcz grożą śmiercią! Ze względu na bezpieczeństwo sędzia Alito wraz z rodziną musiał zostać ewakuowany do innego, utajnionego miejsca.

Ponadto Demokraci na drodze politycznej szukają sposobu na ominięcie decyzji SN. Byłoby nim uchwalenie przez Kongres ustawy aborcyjnej. Jedna propozycja została już przez Senat odrzucona. Próbują więc kolejny raz, 11 maja Senat ma ponownie głosować nad nową wersją totalnie proaborcyjnej ustawy, która idzie znacznie dalej niż precedensowe orzeczenie SN ws. Roe przeciwko Wade.

Aktywność i wyjątkowa agresja środowisk aborcyjnych, ujawniająca się po wypłynięciu tajnych informacji z SN, dowodzi, że było to działanie celowe, aby ożywić protesty i zaktywizować zwolenników aborcji do wywarcia potężnej presji na sędziów Sądu Najwyższego. To także element rozpoczynającej się kampanii wyborczej ze strony Demokratów. Stosowane metody absolutnie naruszają fundamenty demokratycznego państwa prawa, za jaki dotychczas uważane były Stany Zjednoczone. Obecnie w tej walce panuje zasada wszystkie chwyty dozwolone. A prezydent Biden, nazywający siebie dobrym katolikiem, nie ma zamiaru powstrzymywać aborcyjnych bojówek przed bluźnierczymi napadami na kościoły i oświadcza, że zrobi wszystko, co możliwe, aby zablokować decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą precedensowy wyrok ws. Roe przeciwko Wade.

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 9 maja 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag