Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Brutalne protesty proaborcyjne w Los Angeles. Rzucano butelkami i kamieniami

W Los Angeles aktywiści proaborcyjni stali się agresywni, protestując przeciwko ujawnionemu projektowi opinii Sądu Najwyższego USA, który sygnalizuje, że może on obalić sprawę „Roe przeciwko Wade” w czerwcu tego roku. Jeden policjant został ranny w atakach.
 
Według „Associated Press”, władze poinformowały, że niewielki tłum składający się z 30 osób urósł do około 250 osób, które maszerowały na rzecz aborcji w pokojowy sposób, dopóki niektórzy aktywiści nie zaczęli rzucać kamieniami i butelkami w policję. Wezwano więcej policjantów i ogłoszono ogólnomiejski alarm taktyczny dla obszaru w pobliżu centrum Pershing Square.
„Fox News” podaje, że zdjęcia i filmy online pokazały, iż funkcjonariusze głównie obserwowali tłum, gdy zaczęła się przemoc. „Próbowaliśmy komunikować się, wyjaśniać i zapewniać rozkaz rozproszenia grupy” – powiedział szef departamentu policji w Los Angeles, Michael Moore. Jednak „tłum zaczął rzucać w oficerów kamieniami i butelkami”. Nie było żadnych doniesień o aresztowaniach związanych z przemocą, a tłum w większości rozproszył się, gdy na miejsce przybyli kolejni policjanci.
 
Nie tylko Los Angeles protestowało. Protesty miały miejsce w miastach w całym kraju, w tym w Waszyngtonie, gdzie ludzie popierający aborcję zgromadzili się przed budynkiem Sądu Najwyższego. Na Manhattanie prokurator generalna stanu Nowy Jork Letitia, James ogłosiła, że ​​20 lat temu „weszła z dumą do Planned Parenthood” i zabiła swoje nienarodzone dziecko. W Los Angeles natomiast ludzie skandowali: „Nigdy więcej wstydu, nigdy więcej ciszy. Przymusowe macierzyństwo to faszystowska przemoc”. 
Portal Live Action mocno jednak podkreśla, że aborcja nie jest prawem i jest przemocą wobec niewinnej istoty ludzkiej. Pigułka aborcyjna głodzi rosnące dziecko, a aborcja chirurgiczna w pierwszym trymestrze rozerwie dziecko na kawałki. Aborcja w drugim trymestrze rozczłonkowuje nienarodzone dzieci, które są zdolne do odczuwania bólu, a niektóre z nich są już w stanie przetrwać poza organizmem matki. Aborcja indukcyjna w trzecim trymestrze ciąży powoduje zatrzymanie akcji serca u nienarodzonego dziecka.
 
Każdy człowiek, oprócz ochrony przed przemocą i krzywdą, zasługuje na prawo do życia i prawo do naturalnej śmierci. Odrzucenie sprawy „Roe v. Wade” to tylko jeden krok w kierunku przywrócenia prawa do życia wszystkim istotom ludzkim w Stanach Zjednoczonych.
 
(Za: liveaction.org/opoka org.pl)
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag