Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

8 maja kolejny raz ulicami Szczecina przejdzie „Marsz dla Życia” – zaproszenie!

Marsz dla Życia jest publiczną demonstracją obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych.

Poprzez swój wydźwięk społeczny marsz skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma także znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, największa w Polsce manifestacja w obronie życia – od poczęcia do naturalnej śmierci – wraca na ulice Szczecina.

W tym roku hasło marszu brzmi: "Wybierz życie!"

- Tegoroczne hasło jest mocno związane z wojną na Ukrainie - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek. - Domagając się pokoju na Ukrainie, domagając się sprawiedliwości nie możemy nie zauważać innej niesprawiedliwości. Domagając się pokoju, nie możemy lekceważyć i zgadzać się na inny brak pokoju, inną wojnę - z nienarodzonymi.

W niedzielę 8 maja, jak zawsze marsz rozpocznie się na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Po sformułowaniu się o godz. 15.00 wyruszy w kierunku bazyliki archikatedralnej. Marsz zakończy uroczystą Mszą Świętą, podczas której będzie możliwość podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającej na codziennej modlitwie przez 9 miesięcy za uratowanie życia wybranego przez Boga nienarodzonego dziecka oraz o sprawiedliwe i prawe jego życie po urodzeniu.

W tym roku w marszu będzie brał udział dzwon Głos Nienarodzonych. Młodzi będą nieśli, przepisaną już kilka lat temu na olbrzymim płótnie, encyklikę św. Jana Pawła II Evanelium vitae

Oddziaływanie Marszu dla Życia jest uzależnione od ilości uczestników. Gdy będzie nas wielu, staje się on wyraźnym znakiem dla świata i dla nas samych – apeluje Bractwo Małych Stópek.

Atmosfera tego wydarzenia jest niepowtarzalna. Przyłącz się i maszeruj razem! Życie człowieka jest warte każdego zaangażowania!

Źródło: Bractwo Małych Stópek, Radio Szczecin, opracowanie własne – 4 maja 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag