Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Głos obrońców życia ma być w Europie słyszalny – 7 maja w Brukseli odbędzie się Konwencja Europejskiej Federacji ONE OF US

Ponownie wybrany na prezydenta Francji Emmanuele Macron, podczas swojego przemówienia w dniu 19 stycznia inaugurującego francuską prezydencję w UE, wnioskował o wpisanie aborcji do Karty Podstawowych Praw Człowieka. Jest to przykład coraz częstszych w UE inicjatyw zagrażających prawu do życia. Federacja One of Us stara się temu przeciwstawić ze wszystkich sił organizując w dniu 7 maja swoją konwencję.

Od 9 maja 2021 w Strasburgu pracuje Konferencja nt. Przyszłości Europy (COFEU. Podsumowanie jej prac i uchwalenie wniosków ma się odbyć 9 maja 2022 r., a ich ogłoszenie w miesiącach czerwiec – lipiec. Czego można się spodziewać?

Europa stała się laboratorium testowym dla tych, którzy chcą zastąpić i zniszczyć kulturowe i chrześcijańskie fundamenty Europy innym układem społecznym. Chcą zastąpić Europę, zainicjowaną przez ojców założycieli, takim tworem, który wyzbywa jako największy sukces cywilizacji proponuje zabijanie nienarodzonych dzieci oraz atakuje ludzką godność, rodzinę i życie.

Federacja ONE OF US podejmuje starania, aby głos obrońców życia w Brukseli był słyszalny. Postulaty federacji poparło ponad 1,7 miliona obywateli Europy. Od kilku miesięcy mobilizuje się, by być głośno wybrzmiewającym głosem za życiem w ramach konsultacji w sprawie przyszłości Europy (COFEU) zaproponowanych przez Komisję Europejską. Federacja promuje wizję Europy bezpiecznej dla każdego człowieka i chroniącej jego godność. Nieustannie podkreśla, że nie można dopuścić, aby aborcja została uznana za podstawowe prawo człowieka!

W tej sytuacji w dniu 7 maja br. w godzinach 11:00 – 13:00 – w przeddzień zamknięcia COFEU, w samym centrum Europejskiego Roku Młodzieży, w ramach brukselskich obchodów Dnia Europy, Federacja ONE OF US organizuje w Brukseli konwencję pt. O Europę wierną godności człowieka i spuściźnie ojców założycieli UE.

Organizatorzy podkreślają, że obecne chwile są kluczowe dla Europy i obrony europejskich fundamentów. Ostatnie, dramatyczne wydarzenia na Ukrainie potwierdzają słabość, z jaką obserwują nas przeciwnicy i/lub wrogowie naszej cywilizacji. Niezbędne jest wzmocnienie naszej spójności, praca na rzecz odrodzenia i zdolności odrodzenia Europejczyków. Moralne i duchowe „dozbrojenie” Europy jest bardziej potrzebne i pilne niż kiedykolwiek.

Organizatorzy podkreślają, że obrońcy życia w Europie szczególnie teraz muszą być zjednoczeni i zmobilizowani, Konwencja ma być okazją dla wszystkich obrońców życia, aby zapewnić poparcie jak największej liczby osób i instytucji, z każdego z krajów UE. Obecnie, przed zakończeniem otwartego procesu na temat kształtu i fundamentu moralnego przyszłej Europy, konieczny jest silny głos obrońców życia, który musi być słyszalny.

Chcemy być głosem nienarodzonych! Chcemy, aby Europa stałą się dla nich miejscem bezpiecznym. Miejscem, które rozpoznaje ich człowieczeństwo i broni ich godności – deklarują organizatorzy konwencji ONE OF US.

Polskę w Federacji ONE OF US – reprezentuje Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny oraz Fundacja Jeden z Nas.

Konwencja ONE OF US odbędzie się 7 maja 2022 roku w hotelu Marriott w Brukseli. Rozpoczęcie o godz. 11:00. Będzie można w niej uczestniczyć także on line w języku polskim.

Dokładny adres podamy później. Przypominamy 7 maja od godz. 11:00.

 

Źródło: Federacja ONE OF US, opracowanie własne – 31 kwietnia 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag