Bez czego nie będzie życia rodzinnego?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
„Bez wspólnej modlitwy nie będzie prawdziwego życia rodzinnego i wzajemnej solidarności” – usłyszeli pątnicy z 33. Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin Totus Tubus. W sanktuarium Świętej Rodziny w Studziennej, uroczystą Mszę św. sprawował dla nich abp Henryk Hoser.
 
W homilii bp warszawsko-praski zachęcał pielgrzymów do budowania nowej kultury życia rodzinnego. Swoje rozważania snuł na przykładzie słynnej ikony Trójcy Świętej Andrieja Rublowa. Ikona wyraża ideę jedności człowieka z Bogiem oraz jedność między ludźmi – na wzór Trójcy Świętej. Zasiadające przy wspólnym stole Osoby nie są zajęte sobą, ale „patrząc na tego ‘Drugiego’ służą mu”. Jak zaznaczył abp Hoser, takie właśnie winno być nasze życie, nade wszystko to życie rodzinne.
 
Ordynariusz warszawsko-praski zwrócił uwagę na znaczenie wspólnych posiłków w rodzinie jako czasu i przestrzeni budowania wzajemnych relacji. Podkreślił, że czas spędzony razem jest dla rodzin czasem zbawienia. Zachęcał również do pielęgnowania więzi między pokoleniami.

Arcybiskup podkreślił konieczność troski o autentyczne życie duchowe, które uczy człowieka prawdziwej pokory. „Stając wobec Boga przestajemy się mądrzyć. Uczymy się również słuchać, być sprawiedliwi, przebaczać, ale przede wszystkim dostrzegać drugiego i jego potrzeby” – podkreślił hierarcha. Przestrzegał, że nie będzie prawdziwego, głębokiego życia rodzinnego, solidarności, wzajemnej miłości i miłosierdzia, jeżeli nie będzie modlitwy rodzinnej, którą współcześnie praktykuje się nadzwyczaj rzadko.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (ed) - 10.08.2016 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia - DP

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.