Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Zabrakło tylko jednego głosu, aby w Senacie USA zablokować miliony dolarów amerykańskich podatników na finansowanie aborcji

Według informacji prasowej amerykańskiego Senatu nie udało się Republikanom zablokować olbrzymich funduszy od amerykańskich podatników na finansowanie sieci aborcyjnej Planned Parenthood. Senat obecnie jest podzielony równo po połowie (50:50), więc każda decyzja jest swoistą próbą sił i przeciąganiem niektórych posłów na stronę przeciwną. W głosowaniu nad rezolucją pro-life w ramach Congressional Review Act oddano 49-49 głosów. Ten swoisty remis nie dał jednak zwycięstwa obrońcom życia, gdyż w tej sprawie potrzebna była zwykła większość głosów.

Jak zawsze za życiem głosował tylko jeden demokrata, senator Joe Manchin ze stanu Wirginia Zachodnia, który, pomimo olbrzymich nacisków, zazwyczaj opowiada się po stronie życia. O przegranej w praktyce zadecydowały głosy dwóch republikanek, które popierają aborcję i obecnie stanowią małą grupę opozycyjną w swojej partii: sen. Susany Collins z Maine i sen. Lisy Murkowski z Alaski.

Przegrana rezolucja była przygotowana przez sen. Marco Rubio, republikanina z Florydy. Miała na celu zablokowanie działań administracji prezydenta Bidena, które pozwalają podmiotom wykonującym aborcję na otrzymywanie dotacji z podatków od obywateli w ramach Programu Planowania Rodziny Title X. Jest to jedyny program federalny, który został tak zaprojektowany, aby priorytetowo traktować potrzeby rodzin o niskich dochodach lub osób nieubezpieczonych, które w przeciwnym razie mogłyby nie mieć dostępu do usług opieki zdrowotnej.

Sen. Rubio twierdził, że rezolucja, którą zaproponował, ma skierować dolary z podatków do podmiotów oferujących opiekę zdrowotną, działających na rzecz ratowania życia, a nie na zabijanie nienarodzonych dzieci. Po przegranym głosowaniu stwierdził, że nie zamierza rezygnować z walki o ochronę życia nienarodzonych dzieci. Jego projekt rezolucji miał na celu przywrócenie zasady obrony życia w programie Title X, którą wprowadził prezydent Trump. Wcześniej jednak Planned Parenthood i inne podmioty aborcyjne otrzymywały dziesiątki milionów dolarów dotacji rocznie.

W odpowiedzi na wynik głosowania w Senacie, Marjorie Dannenfelser, prezes Susan B. Anthony List, zaatakowała przywódców Partii Demokratycznej podkreślając, że ignorują poglądy Amerykanów w tej sprawie. – Zdecydowana większość Amerykanów zgadza się, że aborcja nie jest planowaniem rodziny, a dolary z podatków nie powinny być kierowane do firm wykonujących aborcje – stwierdziła. Dodała też: – Ignorując wyraźną wolę większości społeczeństwa, a także literę prawa, administracja Biden-Harris zorganizowała wielkie pieniądze dla przemysłu aborcyjnego, który wydał miliony na ich kampanie wyborczą. Podziękowała sen. Rubio i innym przywódcom Partii Republikańskiej oraz wyraziła uznanie dla sen. Joe Manchina, demokraty konsekwentnie broniącego życia. Zaznaczyła też, że Demokraci promując aborcję na żądanie robią to na własne ryzyko polityczne.

Planned Parenthood, która będzie głównym beneficjentem funduszy Title X, jest wartą miliony dolarów potężną siecią aborcyjną, która zabija najwięcej dzieci w USA. Jej najnowszy roczny raport, dostępny dla każdego online, wykazuje ponad 354 000 aborcji rocznie, czyli ok. 40% zabitych nienarodzonych dzieci w USA.

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 28 kwietnia 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag