Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

RPA: lekarz pro-life pozbawiony prawa wykonywania zawodu po 5. latach wreszcie może praktykować medycynę

Lekarz pro-life w RPA, Jacques De Vos, wreszcie może ponownie otworzyć swoją praktykę. Pięć lat temu został on zawieszony w prawie wykonywania zawodu lekarza za powiedzenie ciężarnej pacjentce, że aborcja to zabójstwo człowieka. The Cape Times poinformował, że w ubiegłym tygodniu Rada Pracowników Służby Zdrowia Republiki Południowej Afryki anulowała zawieszenie dr. De Vosa, młodego lekarza o poglądach pro-life, który porusza się na wózku inwalidzkim.

- Odczuwa ulgę i jest bardzo szczęśliwy, że może kontynuować swoją praktykę. Ta decyzja zmarnowała ogromną część jego życia; jeździ na wózku inwalidzkim, jest poważnie niepełnosprawny. To było bardzo frustrujące! – powiedział jego adwokat Martus de Wet.

De Vos był pozbawiony prawa do praktyki lekarskiej od 2017 roku, kiedy kończył studia medyczne, do teraz. Rada lekarska oskarżyła De Vosa o próbę odwiedzenia pacjentki od zamiaru wykonania aborcji jej nienarodzonego dziecka w 19. tygodniu ciąży. Powiedział jej, że płód jest człowiekiem.

Został zawieszony jako lekarz oraz oskarżony o nieprofesjonalne zachowanie. Zarzuty zostały wycofane w 2020 roku, ale De Vos nadal miał zakaz praktyki lekarskiej.

Organizacja pro-life Doctors For Life (Lekarze za Życiem) uczciła wiadomość o odwieszeniu praktyki dr. De Vosa w opublikowanym w tym miesiącu oświadczeniu, które stwierdza, że lekarze skupieni w tej organizacji są bardzo zadowoleni, że De Vos w końcu może praktykować medycynę. – Byliśmy zbulwersowani niesprawiedliwym i dyskryminującym sposobem, w jaki został potraktowany – dodali. – Naukowy fakt człowieczeństwa nienarodzonego dziecka jest generalnie nie do zakwestionowania.

Gazeta Cape Argus zacytowała posłankę Marie Sukers, polityk z Afrykańskiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, która wyraziła nadzieję, że rada przeprosi De Vosa i zrekompensuje straty wypłacając mu odszkodowanie za pięć lat pozbawienia możliwości wykonywania pracy w zawodzie lekarza. . – To ogromne zwycięstwo w walce o świętość ludzkiego życia. Jest to również duży krok we właściwym kierunku, aby zagwarantować nienarodzonemu dziecku rozsądną ochronę, na którą zasługuje – powiedziała Sukers.

Philip Rosenthal, lider Christian View Network, stwierdził, że rada lekarska zgodziła się na przegląd swojej polityki, która doprowadziła do niesprawiedliwego oskarżenia De Vosa i ma nadzieję, że zostanie ona zmieniona. Jego organizacja oskarżyła radę o nękanie przez lata młodego lekarza bez dowodów.

Zawieszenie i oskarżenia dotyczące De Vosa koncentrowały się wokół jego pracy w 2016 roku w II Szpitalu Wojskowym w Wynbergu. Miał on powiedzieć pacjentce, która była w 19. tygodniu ciąży, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia (fakt naukowy), oraz że jej płód jest człowiekiem, a aborcja to zabicie nienarodzonego dziecka – twierdził Sowetan Live w 2019 roku.

Podręczniki medycyny i biologii, eksperci w dziedzinie medycyny, a nawet sami aborcjoniści przyznają, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, a aborcja to zabicie człowieka. De Vos stracił pracę i został zawieszony w praktykowaniu medycyny, ponieważ powiedział prawdę!

W chwili zawieszenia zaledwie tydzień wcześniej zakończył on studia medyczne. Adwokaci De Vosa podkreślają, że nie miał on sprawiedliwego procesu, a postępowanie sądowe było wielokrotnie opóźniane.

Republika Południowej Afryki ma jedno z najbardziej liberalnych praw na świecie dotyczących aborcji. Zezwala ono na zabicie dziecka w okresie prenatalnym na żądanie kobiety z praktycznie dowolnego powodu. Aborcje są finansowane z kieszeni podatników. Legalizacja aborcji w RPA stała się faktem w 1996 roku po uchwaleniu ustawy o przerywaniu ciąży. Słynny przywódca Nelson Mandela ustawę tę poparł. Obecnie nawet lekarze broniący życia są szykanowani tylko za mówienie prawdy.

Ten przykład prześladowania lekarza o poglądach pro-life powinien zwrócić uwagę na znaczenie istnienia prawnej klauzuli sumienia, która pozwala odmówić wykonania czynności, budzącej poważne zastrzeżenia moralne i sprzeciw sumienia. Ostatnio coraz częściej pojawiają się postulaty płynące od organizacji międzynarodowych, grup proaborcyjnych oraz przywódców politycznych, aby zlikwidować klauzulę sumienia i zmusić pracowników służby zdrowia do zabijania poczętych dzieci na każde życzenie, nawet w czasie porodu pod groźbą utraty pracy, a nawet pozbawienia prawa do praktyki lekarskiej za kilka słów prawdy.

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 13 kwietnia 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag