Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nowy projekt nt. aborcji został złożony w Sejmie

Projekt złożony w Sejmie 31 marca br. przez Komitet Inicjatywy Obywatelskiej Legalna Aborcja. Bez kompromisów zakłada m.in. dostęp do bezpłatnej, nieograniczonej, legalnej aborcji na życzenie kobiety bez jakiegokolwiek przyczyny do 12. tygodnia ciąży. Proponowane jest także wprowadzenie pełnej dostępności aborcji dla dziewczynek od 13 roku życia bez wiedzy i zgody swoich rodziców. Zapisano w nim również możliwość zabicia poczętego dziecka do 24. tygodnia ciąży w przypadku stwierdzenia jakiejkolwiek wady genetycznej czy rozwojowej oraz aż do urodzenia w przypadku diagnozy, że ujawnione podczas badań prenatalnych wady doprowadzą do śmierci dziecka po urodzeniu.

Żądanie kobiety, aby dokonać u niej aborcji miałoby być bezwarunkowo realizowane w ciągu 72 godzin. Ograniczone zostałoby także przysługujące lekarzowi prawo do powołania się na klauzulę sumienia.

Te założenia są rażąco niezgodne z wieloma przepisami Konstytucji RP, obowiązujących ustaw i wiążących umów międzynarodowych.

Projekt ustawy O bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych został zgłoszono jako obywatelski z poparciem zaledwie 201 735 podpisów.

Prawnicy Instytutu Ordo Iuris przekazali posłom i senatorom opinię w sprawie tego projektu ustawy. Mówi ona, że wejście w życie przepisów w projektowanym brzmieniu mogłoby prowadzić do sytuacji, w której ubiegając się o zatrudnienie w formie podwykonawstwa, w lepszej sytuacji znajdowałby się lekarz o światopoglądzie dopuszczającym przeprowadzanie aborcji. Podkreślono także, że poza licznymi wadami merytorycznymi, projekt narusza podstawowe zasady prawidłowej legislacji. W tych okolicznościach, w opinii prawników Ordo Iuris, jego dalsze procedowanie nie ma uzasadnienia, więc powinien być odrzucony już w pierwszym czytaniu. .

Nie dziwi fakt, że zebranie wymaganej liczby podpisów pod projektem trwało tak długo, jego autorzy potrzebowali na to w sumie prawie dwóch lat. Nasze doświadczenie pokazuje, że zebranie podpisów pod projektem chroniącym rodzinę nie było problemem, nie trzeba było ponawiać akcji, jak w przypadku projektu komitetu Legalna Aborcja. Jestem przekonana, że większość społeczeństwa jest zdecydowanie przeciwna ideologicznym postulatom stanowiącym zaprzeczenie humanitaryzmu – zaznaczyła Katarzyna Gęsiak, dyrektor Centrum Prawa Medycznego i Bioetyki, współautorka analizy.

Komentarz HLI Polska

Projekt tej ustawy w wielu zasadniczych aspektach jest niezgodny z polskim prawem, przede wszystkim z zapisami w Konstytucji RP. W obecnym układzie politycznym nie ma on absolutnie żadnych szans na uzyskanie poparcia i uchwalenie przez Sejm. Liderki organizacji feministycznych, popierające zabijanie dzieci w wieku prenatalnym, z pewnością o tym wiedzą. W tej sytuacji należy zadać pytanie, w jakim celu się to robi? Najprawdopodobniej chodzi o powolne podważanie świadomości społecznej (zwłaszcza dziewcząt i młodych kobiet), aby przestały opowiadać się za życiem. Jest to sposób na upowszechnianie tez, że aborcja na życzenie jest prawem kobiety, a Polska to kraj zacofany. To pozwala na zbieranie podpisów, prowadzenie kampanii propagandowej, umieszczanie proaborcyjnych wypowiedzi w mediach i aktywizowania lewicowych i liberalnych polityków.

Wszystko w celu wmówienia społeczeństwu, że legalizacja aborcji bez ograniczeń jest nieuchronna i słuszna w celu ochrony zdrowia i życia kobiet. Założenia te są oparte na bardzo niebezpiecznym fałszu, więc nie należy bagatelizować takich krańcowych inicjatyw, które nam jasno pokazują cele działalności środowisk proaborcyjnych. Przed takim manipulowaniem świadomością Polaków wszyscy musimy się spokojnie i racjonalnie bronić, odwołując się do prawdy oraz faktów potwierdzonych przez naukę i chronić nienarodzone dzieci. Życie ludzkie jest najwyższą wartością, które chroni Konstytucja RP – powiedziała Ewa Kowalewska prezes Human Life International Polska.

Źródło: KAI, opracowanie własne, 8 kwietnia 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag