Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Władze Malty potwierdzają stanowisko pro-life w sprawie aborcji

Obrońcy życia na Malcie przed ostatnimi wyborami przeprowadzili szeroką ogólnokrajową kampanię, wzywającą partie polityczne do wyjaśnienia wyborcom swojego stanowiska w sprawie aborcji i eutanazji. Dwie główne partie polityczne na Malcie, Partia Narodowa (o profilu chadeckim) oraz Partia Pracy (o profilu socjaldemokratycznym) zobowiązały się do zapewnienia stałej ochrony prawnej nienarodzonych dzieci.

Robert Abela, premier i przewodniczący Partii Pracy podczas wywiadu w 2020 roku oświadczył, że na Malcie nigdy nie dojdzie do referendum w tej sprawie. Podkreślił też, że jest przeciwko aborcji w każdych okolicznościach.

Podobnie wypowiedział się Bernard Grech, przewodniczący Partii Narodowej, podkreślając, swoją dumę, że [jego] partia opowiada się za życiem oraz że nigdy nie miał problemu z płynięciem pod prąd. Dodał też: - Dla mnie dziecko powinno mieć przywilej dodatkowej ochrony, ponieważ żyje i jest osobą, której nikt nie może bardziej bronić niż jej rodzice. Jednak, jeżeli któryś z jego rodziców chce zakończyć to życie, wydaje mi się, że jako człowiek i polityk mam obowiązek tego życia bronić.

Podczas kampanii przedwyborczej grupa pro-life Life Network Foundation Malta wezwała wszystkie partie polityczne do udzielenia jasnych odpowiedzi na zadane pytania, jakie jest ich stanowisko w sprawie aborcji i eutanazji. Ich kampania nosiła tytuł Ivotta Favur il-Hajja.org (Głosuj za życiem). Odpowiedzi opublikowano na stronie internetowej organizacji oraz podczas kampanii na billboardach w całym kraju.

Obie główne partie zdecydowanie opowiedziały się za prawem do życia nienarodzonych dzieci, jednak inne, mniejsze udzieliły mieszanych odpowiedzi. Partia Pracy i Partia Narodowa nie były jednak całkowicie zgodne w odniesieniu do eutanazji. Pierwsza z nich wezwała do krajowej debaty w tej sprawie, podczas gdy druga jednoznacznie wyraziła swój sprzeciw.

Podczas pielgrzymki papieża Franciszka na Maltę, która odbywała się 2 kwietnia br., prezydent, George William Vella, zapewnił Ojca Świętego o zaangażowaniu w poszanowanie świętości życia na Malcie, gdzie aborcja pozostaje nielegalna. Podkreślił też, że Malta jest jednym z ostatnich krajów w Europie, gdzie zbrodniczy proceder dzieciobójstwa wciąż jest zakazany.

– Wasza Świątobliwość, Malta pozostanie wierna zobowiązaniu do troski o najbardziej bezbronnych w naszej wspólnocie –tych, którzy są samotni, tych, których osłabia ból fizyczny i psychiczny, tych, którzy czują się niechciani, i tych, którzy są zmuszeni cierpieć w milczeniu. Przede wszystkim powinniśmy szanować świętość życia, od jego początku do naturalnego końca – zadeklarował.

 

Źródło: Right to Life UK, opracowanie własne, 4 kwietnia 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag