Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Stany Zjednoczone: niezwykła operacja nienarodzonego dziecka. Po udanej operacji 24- tygodniowa dziewczynka wróciła do łona matki

Amerykańscy eksperci perinatolodzy (medycyna matczyno – płodowa) z Cleveland Clinic podjęli szybkie działania, aby uratować życie nienarodzonej dziewczynce po tym, jak rozległa zmiana w jej płucu prawie doprowadziła do śmierci dziecka.
Operacja miała miejsce w zeszłym roku, a operowana dziewczynka urodziła się w grudniu 2021 roku. Jak poinformował szpital w Ohio, obecnie dziecko jest w domu i prawidłowo się rozwija.

„Oczekuję, że będzie miała normalne życie” – powiedział Darrell Cass, dyrektor programu chirurgii płodowej Cleveland Clinic.

Według szpitala udana operacja płuc u 24-tygodniowego nienarodzonego jeszcze dziecka stanowi nowy kamień milowy w medycynie. Tylko kilka tego typu operacji na płucach nienarodzonych dzieci zostało wykonanych na całym świecie.

W przypadku dziewczynki, której nazwiska szpital nie ujawnia, operacja uratowała jej życie. Po 22 tygodniach i czterech dniach ciąży zdiagnozowano u niej poważną wrodzoną wadę rozwojową płuc (CLM), która może powodować poważne problemy zdrowotne, w tym obrzęk pod skórą, obrzęki, słabo rozwinięte płuca, problemy z krążeniem, przedwczesny poród, niewydolność serca, a nawet śmierć. To także poważne zagrożenie dla matki.

Specjaliści z Cleveland Clinic zaczęli od podawania sterydów nienarodzonemu dziecku w nadziei na zmniejszenie dużej zmiany w prawym płucu. „Ideałem [w przypadku sterydów] byłoby spowolnienie wzrostu zmiany chorobowej na tyle, aby można było odłożyć resekcję guza do czasu porodu” – powiedział Cass.

Jednak leki nie działały tak jak oczekiwali medycy. Według szpitala „obrazowanie wykazało, że rozmiar zmiany CLM wzrósł z 5,1 centymetra do 7,7 centymetra w ciągu następnych 10 dni”, a nienarodzone dziecko zaczęło wykazywać oznaki niewydolności serca.

Doktor Cass zdał sobie sprawę, że nienarodzone dziecko wymaga natychmiastowej interwencji, w przeciwnym razie umrze. Jego zespół miał tylko kilka dni na działanie i ratowanie życia maleństwa.

„Ta masa zajmowała około pięciu szóstych komory klatki piersiowej i pozostało bardzo mało miejsca na funkcjonowanie pozostałych narządów” – powiedział. „Serce płodu było upośledzone i wykazywało wczesne oznaki niewydolności”. Lekarze, za zgodą rodziny dziecka, zdecydowali się na operację płuc.

Najpierw chirurdzy wykonali nacięcie w macicy matki i usunęli część płynu owodniowego. Następnie dr Cass przełożył ramię dziecka przez otwór i założył kroplówkę. Zdjęcie ze szpitala pokazuje drobną rączkę dziewczynki, spoczywającą na palcu lekarza, gdy przygotowuje się on do wkłucia igły.

Kardiochirurg i anestezjolodzy monitorowali córkę i matkę, podczas gdy Darrell Cass pracował nad usunięciem zmiany z prawego płuca dziecka. Następnie lekarze zamknęli klatkę piersiową dziecka, umieścili dziewczynkę z powrotem w łonie matki, a następnie zszyli macicę.

Operacja zakończyła się ogromnym sukcesem. Nienarodzona dziewczynka rozwijała się w łonie matki jeszcze przez 12 cennych tygodni. Przyszła na świat w grudniu 2021 r..

Doktor Darrell Cass powiedział, że ​​płuca niemowlęcia funkcjonują teraz normalnie, a dziecko ma szanse na zdrowe życie.

[Za: lifenews.com 50.04.2022, opoka.org]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag