Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Pomnik "Gwatemala Światłem dla Narodów" odsłonięto w Pałacu Narodowym Gwatemali

Przywódcy religijni oraz głowni liderzy organizacji pro-life z obu Ameryk wyrazili swoje uznanie dla Gwatemali i jej prezydenta podczas oficjalnej ceremonii uznania tego małego państwa Ameryki Środkowej za stolicę obrony życia Ameryki Łacińskiej.
- Aby żyć w pokoju, musimy szanować życie od poczęcia! Tego wymaga Konstytucja – powiedział w środę 9 marca 2022 roku prezydent Gwatemali Alejandro Giammattei.

- Kiedy mamy wiarę, zdajemy sobie sprawę, że ona tego od nas wymaga, a nie tylko prawo. Dzisiaj mówimy: Nie wojnie! Tak dla pokoju! Tak dla życia! wykrzyknął prezydent Gwatemali, odnosząc się do wojny trwającej na Ukrainie.

Parlament Gwatemali ogłosił 9 marca Narodowym Dniem Życia i Rodziny, a kościoły ewangelickie proklamowały Gwatemalę stolicą pro-life Ameryki Łacińskiej. Odsłonięto pomnik – rzeźbę upamiętniającą tę uroczystość, którą całkowicie ufundował prezydent. Podczas uroczystości dziedzińcowi Pałacu Narodowego nadano nazwę Dziedziniec dla Życia.

Podczas uroczystości kilku pastorów z kościołów ewangelickich, miejscowy imam oraz rabin podziękowali prezydentowi za tę inicjatywę i tak zdecydowaną postawę w obronie życia.

Nuncjusz apostolski w Gwatemali, abp Francisco Montecillo Padilla, pochodzący z Filipin, wyraził uznanie i wdzięczność w imieniu papieża Franciszka oraz własnym. – Nie powinniśmy nigdy ustawać w przedstawianiu wciąż na nowo prawdy o życiu i rodzinie, jak Bóg chciał od momentu stworzenia. Dodał też, że obecnie jest to bieg pod prąd panującej kultury, który wymaga cierpliwości, wysiłku, poświęcenia i nieustannego poszukiwania wzajemnego zrozumienia.

Prezydent Gwatemali Alejandro Giammattei jest katolikiem, także silnie popieranym przez kościoły protestanckie za tak jednoznaczne i silne poparcie dla ochrony życia i rodziny. W 2019 roku z jego inicjatywy rząd Gwatemali przyjął krajową politykę, która promuje ochronę macierzyństwa, nienarodzonych dzieci, wzmacnia ochronę życia oraz wartości rodzinne.

Prezydent Giammattei także wielokrotnie zajmował zdecydowane stanowisko w obronie życia na arenie międzynarodowej, m. in. w ONZ. Doprowadził także do przystąpienia Gwatemali do Konsensusu Genewskiego.

O swoich przekonaniach i politycznych zmaganiach w obronie życia mówił podczas spotkania z pastorami 400. kościołów ewangelickich podczas sesji plenarnej Ibero-Amerykańskiego Kongresu Życia i Rodziny, który odbył się kolejnego dnia.

FOT.2

Prezydent Giammattei, który jest lekarzem, choruje na stwardnienie rozsiane i jest zmuszony do poruszenia się o kulach, Odważnie i szczerze daje świadectwo, mówiąc o swoich sukcesach w pracy lekarza, w biznesie i rządzie pomimo poważnych problemów osobistych. . Podkreśla, że bardzo wcześnie zaczął zmagać się z chorobą. Po zdiagnozowaniu u niego stwardnienia rozsianego, gdy miał 23 lata i był na ostatnim roku studiów medycznych, próbował nawet popełnić samobójstwo. W tej tak trudnej sytuacji odnalazł jednak Boga. Przestał protestować przeciwko Niemu, ale zaczął prosić, aby mu objawił, jaki ma dla niego plan. Stwierdził, że zaciekły sprzeciw wobec jego prezydentury był spowodowany jego zdecydowaną postawą w obronie życia i rodziny. Po wyborze na prezydenta był przez dziesięć miesięcy przetrzymywany w więzieniu przez swoich przeciwników politycznych. Ostatecznie jednak mógł objąć urząd prezydenta. Krytyka jego polityki, upewniła go tylko, że postępuje słusznie. Dodał też, że pomimo wszystkich kłopotów i przeciwności, jakich doświadczył, w nocy śpi jak dziecko, ponieważ jego sumienie jest spokojne.

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło: C-FAM, opracowanie własne – 11 marca 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag