Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ghana: Nastolatki coraz częściej ofiarami aborcji

W poddanych silnej presji ideologicznej krajach rozwijających się powoli zaczynają się niekorzystne przemiany społeczne i obyczajowe.

Na przykład w Ghanie (Afryka) wzrosła ostatnio aktywność seksualna nastolatków. Z powodu wczesnej inicjacji seksualnej rośnie liczba przypadków ciąży wśród dziewcząt.

Ciężarne dziewczęta są często nakłaniane przez swoich równie młodych partnerów do aborcji. Nastolatkowie nie są w stanie zapewnić matce z dzieckiem wsparcia i dachu nad głową. Dziewczęta załamane tym, że będą musiały same wychowywać dziecko, wszelkimi sposobami próbują nie dopuścić do jego urodzenia się - prowokują poronienia.

 

 

Kliniki i szpitale, w tym placówki prowadzone przez Kościół katolicki, odnotowały na terenie całego kraju niepokojący wzrost takich dramatycznych przypadków. Jak powiedział dziennikarzom bp Joseph Afrifah-Agyekum, odpowiedzialny w episkopacie Ghany za służbę zdrowia: „Dziewczyny były podrzucane pod nasze placówki samochodami, motocyklami, a nawet rowerami. Szukały ratunku po wypiciu różnych specyfików, które miały wywołać poronienie. W wyniku takiej próby aborcji czasami umierało dziecko, ale nieraz również matka”.

 

Prowokowania przez małoletnie matki poronienia to bardzo poważny problem. W związku z tą sytuacją ghański episkopat zorganizował w Akrze, w dniach 7-8 sierpnia br., dwudniową konferencję pro-life pod hasłem: „Promowanie życia i wartości rodzinnych wobec panowania kultury śmierci”.

 

Organizatorom chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi polityków i zwierzchników religijnych na kwestie wychowania dzieci i młodzieży oraz szacunku dla życia. Podstawowym zadaniem decydentów jest tworzenie i umacnianie w kraju autentycznej kultury życia.

 

„Ghana jest w sercu burzy pomiędzy kulturą życia i kulturą śmierci w Afryce. Kościół zdaje sobie z tego sprawę i dlatego pragnie promować Ewangelię życia, piękno miłości, wartość czystości małżeńskiej i rodzinę” – wyjaśnia bp Afrifah-Agyekum.

 

W ramach konferencji odbędą się m.in.: kampania modlitwy, wykłady i prelekcje, a także marsz pro-life ulicami Akry, stolicy Ghany.

 

[Na podstawie serwisu internetowego Radia Watykańskiego - 05.08.2015 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Sintinon) – DP/ CC-BY-SA 3.0

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag