Konwencja Rycerzy Kolumba: Mamy zbudować kulturę życia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
„To, co robimy dziś w naszych rodzinach i parafiach zmieni historię Kościoła i naszych społeczeństw” – takimi słowami Carl Andreson otworzył doroczną konwencję Rycerzy Kolumba, największej organizacji świeckich mężczyzn.

Zestawiając dokonania organizacji w ubiegłym roku, szczególną uwagę zwrócił na program Budowanie Domowego Kościoła, który powstał w odpowiedzi na synodalne refleksje o duszpasterstwie rodzin. Rycerze Kolumba wyszli z inicjatywą pomocy młodym ojcom.

Carl Anderson wskazał również na potrzebę jednoznacznego opowiedzenia się za życiem. Katolicy muszą skończyć z oddawaniem głosu na polityków, którzy popierają aborcję. Wszak przerywanie ciąży nie jest tylko „jedną z wielu kwestii politycznych”. To tragiczny porządek prawny, który doprowadził do śmierci 40 mln osób – przypomniał Andreson.

Zauważył on, że politycy bezwzględnie manipulują katolikami. „Nie zbudujemy kultury życia, jeśli będziemy głosować na polityków, którzy popierają kulturę śmierci” – powiedział zwierzchnik Rycerzy Kolumba.

Według aktualnych statystyk, liczba Rycerzy Kolumba wzrosła w ubiegłym roku do 1,9 mln. Szybki rozwój organizacji odnotowuje się między innymi w Polsce, na Litwie i na Ukrainie. Rośnie też zaangażowanie charytatywne Rycerzy.

[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie (kb) – 03.08.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (taliesin) - FP

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.