Wyjątkowo trudny przypadek bliźniąt syjamskich

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Indiach urodziły się bliźnięta syjamskie, których kondycję położnicy określili jako jeden z najtrudniejszych przypadków zrośnięcia dzieci. Noworodki dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze organy oprócz mózgu i części rdzenia kręgowego. Chłopcy, których imion nie podano do publicznej wiadomości, urodzili się w środę (27 lipca br.) w Sion Hospital w Bombaju. Mają wspólne serce, nerki, wątrobę, pozostałe narządy jamy brzusznej i miednicę.
 
Lekarze przygotowują się do skomplikowanej operacji rozdzielenia bliźniąt. Obecnie próbują ustalić, które z dzieci kontroluje poszczególne kończyny. Potem podejmą decyzję, którego noworodka ratować. Drugie dziecko umrze.
 
„W literaturze medycznej opisano zaledwie dwa przypadki, w których udało się uratować chociaż jedno dziecko, gdy bliźniaki miały wspólne serce " – powiedział dr Paras Kothari, chirurg dziecięcy.
 
Poród był skomplikowany, bliźnięta urodziły się przez cesarskie cięcie. Życiu matki nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale kobieta jest w złym stanie psychicznym. „Matka dzieci jest zrozpaczona” – określił jej stan lekarz prowadzący.
 
Bliźnięta syjamskie rodzą się raz na 200 tys. urodzeń żywych. Bliźnięta nierozdzielne, to rzadka wada rozwojowa, polegająca na patologicznym połączenia między częściami ciała bliźniąt jednojajowych.
 
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego Fox News/ Health – 01.08.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (hyperlux) - FP

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.