Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: od 1991 roku zamknięto 1456 placówki aborcyjne, w tym 27 w ubiegłym roku, ale...

Zgodnie z corocznym raportem, opracowywanym przez organizację Operation Rescue, obecnie w Stanach Zjednoczonych działa łącznie 720 placówek aborcyjnych – o 14 więcej niż w roku 2020. Ich liczba nadal jest znacznie poniżej rekordowego poziomu 2176 placówek w 1991 roku. W 2021 r. otwarto 41 nowych placówek, a zamknięto ich 27. Pod koniec 2021 roku osiem placówek tymczasowo (do odwołania) zawiesiło wykonywanie aborcji. Obecnie w USA działa 448 placówek wykonujących aborcje chirurgiczne i 272 placówki oferujące aborcję farmakologiczną. Liczba gabinetów oferujących pigułki aborcyjne wzrosła o 24 lokalizacje, natomiast tych, które oferują aborcję chirurgiczną spadła o 10.

W 2021 r. o 44% wzrosła liczba firm, które oferują pigułkę aborcyjną przez telemedycynę do rekordowej liczby 123 lokalizacji. Oferują one preparaty aborcyjne pocztą – bez zatrudniania wykwalifikowanego personelu, wynajmowania lokalu i praktycznie bez odpowiedzialności za zdrowie i życie kobiet. Obecnie stanowią one 17% wszystkich placówek aborcyjnych w USA. W 2016 roku koszt zakupu farmakologicznych środków aborcyjnych wynosił ok. 100 dolarów, obecnie środki te można sprzedać za ok. 400-800 dolarów dla jednej pacjentki, co sprawia, że ​​jest to wysoce dochodowy biznes. W obecnej sytuacji politycznej tendencja ta nie wykazuje oznak słabnięcia.

Raport dr Michaela J. Newa, który ukazał się w National Review 30 sierpnia 2021 r., wskazuje, że powikłania po pigułkach aborcyjnych są co najmniej czterokrotnie wyższe niż w przypadku aborcji chirurgicznych. Omówiono również dane z Wielkiej Brytanii, które dotyczą sytuacji alarmowych po aborcjach farmakologicznych. Budzą one bardzo poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa kobiet po aborcji farmakologicznej, zwłaszcza w systemie teleporad.

Liczba placówek wykonujących aborcje chirurgiczne stale spada – od 2009 roku o 37% i jest obecnie na rekordowo niskim poziomie 448. Niemniej centra aborcji chirurgicznej są nadal najliczniejsze i najbardziej dochodowe.

Liczba placówek aborcyjnych Planned Parenthood w 2021 roku nieznacznie wzrosła. Gabinety te stanowią obecnie 54% wszystkich punktów w całym kraju. Spośród 720 centrów oferujących aborcję w USA 387 to placówki Planned Parenthood, co stanowi 54% wszystkich. Co ciekawe 272 placówki Planned Parenthood stanowią aż 78% wszystkich działających obecnie lokali oferujących aborcję farmakologiczną.

Postępy legislacyjne w obronie życia były tradycyjnie znacznie liczniejsze i bardziej skuteczne na szczeblu stanowym niż na szczeblu federalnym. W 2021 r. 19 stanów uchwaliło 106 ustaw w obronie życia, co jest swoistym rekordem. Przełomem było wejście w życie ustawy O biciu serca w Teksasie, a później zakaz stosowania aborcji farmakologicznej po 6 tygodniu ciąży.

Obecnie Sąd Najwyższy USA rozpatruje sprawę Dobbs (dotyczącą prawa ograniczającego aborcję w stanie Missisipi), co daje nadzieję na obalenie precedensowego wyroku w sprawie Roe, który wymusił pełną legalizację w USA w 1973 roku. Wyrok zostanie ogłoszony wiosną 2022 roku. Do tej pory Stany Zjednoczone są jednym z siedmiu krajów na świecie o najbardziej liberalnym prawie aborcyjnym. Raport podkreśla, że wpływ na zwiększenie liczby placówek aborcyjnych miała postawa mediów głównego nurtu, które w sposób krańcowy powielały fałszywe tezy Planned Parenthood o bezpieczeństwie aborcji farmakologicznej.

Zwraca też uwagę, że główne zyski i sukcesy lobby aborcyjnego są związane z promocją i dystrybucją aborcyjnych środków farmakologicznych bez konieczności ponoszenia kosztów i odpowiedzialności.

Upowszechnianie rzetelnej wiedzy na temat niebezpieczeństwa stosowania pigułki aborcyjnej jest podstawowym zadaniem obrońców życia.

Więcej informacji na temat pigułki aborcyjnej TUTAJ

 

Źródło: Life News/ Operation Rescue, opracowanie własne – 12 stycznia 2022 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag