Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Hiszpania - od momentu legalizacji eutanazji uśmiercono już ponad 50 osób – większość niepełnosprawnych

Spark Chronicles w opublikowanym artykule podaje, że od czasu legalizacji eutanazji w Hiszpanii – 25 czerwca 2021 roku – odnotowano co najmniej 50 zgonów z powodu eutanazji, a kolejnych 130 wniosków czeka na akceptację. W artykule tym podano dane z 10 na 17 regionów autonomicznych w Hiszpanii. Wskazują one, że większość zgonów związanych z eutanazją dotyczyła chorób neurodegeneracyjnych lub onkologicznych. Ze 130 złożonych wniosków 74% już zatwierdzono, ale ok. połowa wnioskodawców zmarła wcześniej.

Hiszpańskie prawo dotyczące eutanazji w dużej mierze jest ukierowane na zatwierdzanie wniosków o eutanazję osób niepełnosprawnych. Hiszpania zatwierdziła bowiem eutanazję w sytuacji: poważnych, przewlekłych i wyniszczających stanów lub poważnych, nieuleczalnych chorób powodujących nieznośne cierpienie.

Dane potwierdzają obawy, że w praktyce prawo to będzie dotyczyć przede wszystkim osób niepełnosprawnych. Na przykład w Kraju Basków spośród 13 pacjentów poddanych eutanazji, siedmiu cierpiało na przewlekłe choroby powodujące trwałe kalectwo, jak stwardnienie zanikowe boczne, stwardnienie rozsiane czy dystrofia mięśniowa, podczas gdy pozostali mieli agresywnego raka.

W artykule tym pojawiła się także informacja, że kilka hiszpańskich regionów nie wydaje zgód na eutanazję na swoim terenie. W niektórych regionach autonomicznych, takich jak Andaluzja, organizacje promujące eutanazję twierdzą, że prawo to nie jest wykonywane z powodu braku woli politycznej.

Według jednej z tych organizacji w regionie wpłynęło 12 wniosków o udzielenie medycznej pomocy w umieraniu, ale żaden z nich do tej pory nie został rozpatrzony. W omawianym artykule stwierdzono również, że kilka regionów w ogóle nie dostarczyło informacji o liczbie zgonów w wyniku przeprowadzenia eutanazji.

Jest bardzo prawdopodobne, że obecnie obowiązujące w Hiszpanii prawo eutanazyjne (o ile nie zostanie uchylone) spowoduje wyższy odsetek zgonów osób niepełnosprawnych niż w innych krajach, gdzie eutanazja jest dozwolona.

Eutanazja nie polega na wolności umierania, ale raczej poważnym problemie społecznym porzucania chorych ludzi w potrzebie. Potrzebna jest kultura opiekuńcza, a nie promocja zabijania.

Więcej informacji na temat przesłuchań ekspertów z wielu krajów w Parlamencie Brytyjskim na temat praktyki prawa eutanazyjnego oraz erozji procedur TUTAJ

Źródło: Life News, według informacji podanej przez Alexa Schadenberga, prezesa Międzynarodowa Koalicji Zapobiegania Eutanazji – 10 stycznia 2022 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag