Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wiele sukcesów obrońców życia – międzynarodowe grupy aborcyjne ważą zyski i straty za 2021 r.

Międzynarodowe lobby aborcyjne z dużymi obawami oczekuje wydarzeń Nowego Roku 2022. Powodem jest przede wszystkim nadchodząca decyzja Sądu Najwyższego USA w sprawie precedensowego wyroku Roe przeciwko Wade z 1973 roku. Po prostu spodziewają się, podważenia tego wyroku. W tym kontekście wiodące organizacje aborcyjne analizują wydarzenia z 2021 roku, ważąc swoje zyski i straty.

MSI Reproductive Choices (MSI) (przed zmianą nazwy Marie Stopes International) w 2021 roku opublikowała ostrzeżenie, że Sąd Najwyższy w USA jest gotowy do najbardziej znaczącego wycofania praw do aborcji w tym pokoleniu. Inny światowy gigant aborcyjny – Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa (IPPF) oświadczyła: dostęp do aborcji w Stanach Zjednoczonych wisi na włosku.

Zarówno MSI, jak i IPPF scharakteryzowały miniony rok jako mozaikę zysków i strat na poziomie krajowym. Pośrednio wskazuje to na ciągłe osiągnięcia globalnego ruchu obrony życia w blokowaniu prób stworzenia prawa człowieka do aborcji uznawanego w wymiarze międzynarodowym.

Obie organizacje – i MSI, i IPPF – chwalą liberalizację prawa i polityki aborcyjnej w kilku krajach, gdzie im udało się wygrać, czyli w: Argentynie, Beninie, Meksyku, Nepalu, San Marino i Korei Południowej.

Jednocześnie wyraziły zaniepokojenie postępami w obronie życia w Salwadorze, na Węgrzech, w Polsce i Dominikanie.

MSI wyraziła zadowolenie z ciągłych innowacji wprowadzanych w zakresie opieki aborcyjnej (termin używany przez aborcjonistów nawiązujący do opieki zdrowotnej). Za szczególny sukces uznano dostarczanie pigułek aborcyjnych kobietom do domu za pośrednictwem poczty, tylko po tzw. teleporadzie, co zaakceptowani w kilku krajach. Był to ich priorytet jeszcze przed pandemią, ale atak COVID-19 dał impuls do tymczasowego zaaprobowania pigułki aborcyjnej do stosowania w domu. Obecnie podejmują olbrzymią kampanię, aby utrwalić tę praktykę.

Pokazuje to bardzo jednoznacznie, jak bardzo nie liczą się z narażaniem zdrowia i życia kobiet, jednocześnie budując swoją propagandę na promocji ratowania ich zdrowia i życia.

Organizacje aborcyjne cały czas twierdzą, że w ramach praw człowieka istnieje międzynarodowe prawo do aborcji. Tak jednak nie jest, pomimo ich wieloletnich starań, akcji i prowokacji. Pozostaje ono pustym stwierdzeniem, a wieloletni globalny konsensus opiera się na założeniu, że ustalanie praw dotyczących aborcji należy do kompetencji rządów krajowych. Wszelkie zmiany prawa, które potentaci aborcyjni oceniają jako ich największe sukcesy, zostały dokonane na szczeblu krajowym lub na poziomie niższym niż krajowy.

Krajowe prawa i prowadzona polityka niektórych rządów lokalnych mają ogromny wpływ na międzynarodową debatę dotyczącą aborcji, dotyczy przede wszystkim USA. Po inauguracji prezydenta Joe Bidena w styczniu 2021 roku szybko nastąpiło odwrócenie antyaborcyjnej polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych byłego prezydenta Donalda Trumpa. Od razu odrzucono tzw. politykę Miasta Meksyk, blokującą finansowanie zagranicznych grup aborcyjnych, takich jak MSI i IPPF.

Jednak sytuacja w USA pokazuje, że po kolejnych wyborach jesienią 2022 roku sytuacja ta może się zasadniczo zmienić, czego poważnie obawiają się aborcyjni potentaci. Wzywają więc demokratycznych prawodawców do uchwalenia trwałych proaborcyjnych ustaw. Na razie jednak nie udało się im osiągnąć sukcesu.

Więcej informacji na temat propozycji nowej ustawy federalnej w USA legalizującej totalną aborcję, pt. O ochronie zdrowia kobiet TUTAJ

Chociaż decyzja Sądu Najwyższego USA ws. aborcji na razie nie będzie rzutować na politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych, potentaci aborcyjni poważnie obawiają się, że będzie ona miała duży wpływ na wiele krajów. MSI wręcz wyraziła obawę, że wpływ tej decyzji SN może odbić się echem na całym świecie, jeszcze bardziej ośmielając aktywny ruch przeciwko wolnemu wyborowi i polityce genderowej, który obecnie nadal odnosi zwycięstwa na poziomie krajowym na całym świecie.

 

Źródło: C-FAM, opracowanie własne - 6 stycznia 2022 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag