Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

A jednak się nie dali! Procesja pro-life od św. Brygidy do konkatedry Mariackiej przeszła ulicami Gdańska

Od wielu już lat w uroczystość Świętych Młodzianków 28 grudnia odbywa się uroczysta Msza św. w bazylice św. Brygidy (kościele Solidarności) w intencji obrony życia nienarodzonych dzieci, w czasie której są podejmowane przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. uczestnicy idą ulicami Gdańska w procesji ze świecami do konkatedry Mariackiej.

W tym roku pomimo pandemii koronawirusa i związanych z tym ograniczeń, te tradycyjne już uroczystości jednak się odbyły. Obrońcy życia jeszcze raz swoją odważną postawą udowodnili, że najważniejsze dla nich jest zdecydowane świadectwo i modlitwa, aby żadne dziecko w łonie matki nie zostało pozbawione życia.

wejście procesji do konkatedry

Mszę św. w bazylice św. Brygidy celebrował bp Wiesław Szlachetka, sufragan Archidiecezji Gdańskiej. W wygłoszonej homilii przypomniał historię i przyczyny ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu. Jej powodem było zagrożenie życia ich Dziecka w wyniku patologicznego lęku Heroda o władzę i wydanego wyroku śmierci na dzieci, wśród których miał się znaleźć Jezus. Z tego powodu Świętą Rodziną należy zaliczyć do rzeczywistych uchodźców. Kaznodzieja nawiązał również do konieczności podejmowania stałej modlitwy za zagrożone śmiercią nienarodzone dzieci, w tym potrzebę modlitwy duchowej adopcji oraz za serca zniewolone kłamstwem i niezrozumiałą nienawiścią do życia w jego początkach.

przyrzeczeniia 21

Podczas Mszy św. biskup Szlachetka od ponad dwudziestu chętnych osób odebrał Przyrzeczenie Duchowej Adopcji. Polega ono na obietnicy codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy w intencji ocalenia życia dziecka, które wybierze Bóg, oraz o dobre i szczęśliwe życie po urodzeniu dla niego i jego rodziców. Wiele osób podejmowało Duchową Adopcję już kolejny raz w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

Po Mszy świętej została sformułowana procesja różańcowa. Pomimo pandemii, zachowując zasady bezpieczeństwa, uczestnicy Eucharystii przeszli w tradycyjnej procesji ulicami Gdańska z kościoła Solidarności do konkatedry Mariackiej, jednego z największych kościołów w Europie. Na czele szedł bp Wiesław Szlachetka oraz proboszcz bazyliki św. Brygidy Ludwik Kowalski. W kościele mariackim przed figurą Matki Bożej Pięknej – Madonny Gdańskiej – wierni i członkowie ruchów obrony życia wraz z biskupem i kapłanami odśpiewali suplikacje.

Jak każdego roku organizatorami tej uroczystości było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Human Life International Polska oraz Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Gdańskiej.

 

Źródło: Organizatorzy, opracowanie i informacja własna – 28 grudnia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag