Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Niemcy: od stycznia ma być dozwolona reklama aborcji

Nowe władze w Niemczech, które utworzyły wspólnie partie lewicowe – SPD, Zieloni i FDP, już w umowie koalicyjnej uzgodniły wykreślenie paragrafu 219a Kodeksu karnego oraz zapowiedziały wprowadzenie zakazu akcji modlitewnych i oferujących pomoc dla kobiet w ciąży pod placówkami aborcyjnymi. Minister sprawiedliwości Niemiec, Marco Buschmann, oświadczył, że już w styczniu zamierza przedstawić projekt ustawy znoszącej zakaz reklamowania aborcji (czyli swobody reklamowania zabijania dzieci w okresie prenatalnym). Polityk FDP ogłosił to w wywiadzie dla Funke Mediengruppe.

Paragraf 219a Kodeksu karnego zakazuje lekarzom publicznego udostępniania szczegółowych informacji na temat aborcji. W praktyce skutkuje on sankcjami karnymi wobec lekarzy, którzy na przykład na swojej stronie internetowej lub w inny sposób w Internecie podadzą jakiekolwiek rzeczowe informacje dotyczące wykonywania aborcji – powiedział minister Buschmann. Stwierdził, że zapis ten uważa za absurdalny ponieważ wiele kobiet, które zmagają się z pytaniami o możliwość wykonania aborcji, szuka porady również w Internecie. – Nie może być tak, że lekarze, którzy mają najlepsze kwalifikacje do udzielania informacji, nie mogą tego robić – uważa minister sprawiedliwości.

Podobne poglądy prezentuje Anne Spiegel, minister rodziny (z partii Zielonych). – Zniesienie paragrafu 219a Kodeksu karnego, który obecnie stygmatyzuje kobiety i penalizuje lekarzy, zostanie szybko zrealizowane – powiedziała polityk Zielonych w rozmowie z dziennikiem Die Tageszeitung (taz).

Min. Spiegel ma wkrótce omówić tę kwestię z ministrem Buschmannem. – Zniesienie ustawy o transseksualistach również dotyczy obu resortów – oświadczyła Spiegel i dodała: Możemy szybko zająć się jednym i drugim.


Partie SPD, Zieloni i FDP uzgodniły w umowie koalicyjnej wykreślenie paragrafu 219a. Zakazuje on oferowania, ogłaszania lub promowania aborcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Od zmiany prawa w 2019 roku lekarze mogą informować pacjentów, że wykonują takie zabiegi, np. na swojej stronie internetowej. Jednak dalsze informacje, na przykład na temat rodzaju aborcji, pozostają zabronione.

 

Więcej informacji na temat batalii w Niemczech dotyczącej prawa do swobodnego gromadzenia się w celu czuwania modlitewnego przed placówkami aborcyjnymi TUTAJ


źródło: TVP INFO/ PAP, opracowanie własne – 22 grudnia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag