Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Matka Cristiano Ronaldo odważnie opowiada, że niewiele brakowało, a dokonałaby aborcji jej syna

Maria Dolores dos Santos Aveiro, matka jednego z najbardziej znanych na świecie piłkarzy – Cristiano Ronaldo – odważnie opowiedziała, że ​​był on dzieckiem niechcianym, niefortunną niespodzianką. Nie chciała kolejnego, już czwartego dziecka i poważnie myślała, aby przerwać ciążę. Była kucharką i dorabiała jako sprzątaczka we Francji. Rodzina była bardzo uboga. Miała już troje dzieci na utrzymaniu, a mąż był alkoholikiem. Przeważyła wiara matki i zaufanie Bogu, więc ostatecznie odmówiła aborcji. Dzisiaj mówi: - Bóg nie chciał, aby tak się stało, posłuchałam Go i mnie nie ukarał, ale zostałam pobłogosławiona. Czasami Ronaldo naśmiewa się ze mnie i mówi: „Nie chciałaś, żebym się urodził. Ale teraz widzisz, że pomagam wam wszystkim. No i czasami się z tego śmiejemy! – dodaje.

Ta opowieść matki znalazła się w biograficznym filmie, ukazującym fascynujące koleje życia Ronaldo, przedstawiającym go jako człowieka rodziny i jego znakomity kontakt z najmłodszym synem, pięcioletnim Cristiano juniorem.

Ronaldo przez lata utrzymywał bliskie kontakty z matką, ale jego relacje z ojcem, Dinisem, który zmarł w wieku 53 lat w 2005 roku, były bardzo napięte z powodu jego alkoholizmu.

- Płakałem każdego dnia – mówi Ronaldo na filmie. – Ludzie uważają, że jak mamy pieniądze i samochody, to musimy być szczęśliwi, ale my cierpieliśmy. – Pił prawie każdego dnia. Czuję się sfrustrowany, że nie był w stanie ujrzeć moich sukcesów – dodał.

Ronaldo w wieku 12 lat otrzymał trzyletni kontrakt próbny ze Sportingiem Lizbona za jedyne 1500 funtów. Po trzech latach jego kariera stanęła pod znakiem zapytania, gdyż stwierdzono u niego nieregularny rytm serca. Po serii badań, młody Ronaldo musiał przejść operację korekcyjną.

Według magazynu Forbes w 2016 i 2017 roku był najlepiej zarabiającym i najpopularniejszym sportowcem świata. Jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

 

Źródło: Right to Life UK/ Eurosport, opracowanie własne 29 listopada 2021 r.

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag