Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wizerunek czarnoskórego dziecka w łonie matki stał się hitem wirali internetowych

Prezentowany rysunek jest niesamowity, gdyż dzięki pokazaniu czarnoskórego dziecka w łonie matki, przyciąga powszechną uwagę i aplauz internautów z całego świata. Autorem tego pomysłu jest 25-letni student medycyny z Nigerii, Chidiebere Sunday Ibe, który studiuje medycynę na Kijowskim Uniwersytecie Medycznym na Ukrainie.

Zaczął on tworzyć ilustracje przedstawiające czarnoskórych pacjentów, gdyż zauważył, że w publikacjach medycznych również w Afryce, na obrazkach pokazywani są tylko biali pacjenci.

Według Huffington Post Ibe, który zamierza zostać neurochirurgiem, zaczął publikować swoje ilustracje na Twitterze i Tik Toku. Jego ilustracja, przestawiająca czarnoskóre nienarodzone dziecko w łonie matki, stała się niesłychanie popularna.

- Ten obraz powstał, jak każdy inny. Absolutnie nie spodziewałem się, że będzie tak wiralowy – powiedział Ibe podczas wywiadu dla Huffington Post. – Moim jedynym celem było to, co jest dla mnie niesłychanie ważne, czyli równość wszystkich ludzi w opiece zdrowotnej, a także pokazanie, jak piękni są ludzie czarnoskórzy. Bardzo się cieszę, że mój rysunek wywołał tak duże zainteresowanie, gdyż zmusza do refleksji i przemyśleń.

Podkreślił, że ma nadzieję, iż jego ilustracje będą inspirujące także dla innych, aby tworzyć obrazy ukazujące i budzące szacunek dla różnych ludzi. – To także pomogłoby w zwiększeniu akceptacji dla takich obrazów – zaznaczył.

Ten wizerunek podkreśla człowieczeństwo nienarodzonych czarnoskórych dzieci, częściej giną na skutek aborcji. Dane ze spisu powszechnego w USA pokazują, że chociaż Afroamerykanie stanowią około 13% populacji tego kraju, to ok,. 40% wszystkich aborcji dotyczy czarnoskórych dzieci. Natomiast statystyki zdrowotne z Nowego Jorku pokazują, że przez większość lat, gdy aborcja w USA jest legalna, rodzi się znacznie mniej afroamerykańskich dzieci niż się ich rodzi!

W kontekście ruchu Black Lives Matter (BLM) oraz nieustannych zarzutów o rasizm wobec wielu przeciwników politycznych sprawa ochrony życia czarnoskórych dzieci nie może się przebić. Historia pokazuje, że Margaret Sanger, założycielka Planned Parenthood, miała poglądy rasistowskie i pierwszą placówkę aborcyjną w Ameryce założyła, aby zabijać dzieci mniejszości rasowych, które nazywała ludzkimi chwastami.

Obecnie organizacje międzynarodowe pod pretekstem pomocy humanitarnej dla Afryki coraz częściej narzucają programy zawierające usługi zdrowia reprodukcyjnego (zawierające aborcję) i wywierają presję na rządy ubogich krajów, aby je wprowadzać.

Wielu czarnoskórych liderów ruchu pro-life w Ameryce wielokrotnie zwracało uwagę na ten problem. Powstało nawet hasło Unborn Lives Matter (Nienarodzeni Mają Prawo do Życia). Jednak biznes aborcyjny robi wszystko co możliwe, aby nie zauważać tego problemu i nie psuć sobie interesu.

Ogólnie wiadomo, że dzieci w łonie matki nie mają jeszcze wypigmentowanego koloru skóry i wszystkie rodzą się podobne. Niemniej symboliczny wizerunek czarnego dziecka w łonie matki jest bardzo sympatyczny i budzi powszechną akceptację. Rysunek Ibe jest pięknym przypomnieniem wartości życia tych dzieci.

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 8 grudnia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag