Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Historyczny akt pokuty i ekspiacji na grzechy aborcji podczas I Międzynarodowego Kongresu Modlitwy w Obronie Życia w Nowogródku na Białorusi

Ochrona ludzkiego życia to budowanie pokoju między ludźmi – podkreślają organizatorzy kongresu. Białoruscy obrońcy życia zamierzali spotkać się już rok temu, ale z powodu pandemii zdecydowali się przełożyć kongres na później. Jednak w tym roku postanowili spotkać się i wspólnie modlić niezależnie od zewnętrznej sytuacji.

18 listopada minęła właśnie 101 rocznica pierwszej na świecie legalizacji aborcji, która wydarzyła się w Związku Radzieckim w 1920 roku. Stało się to na skutek dyrektywy Lenina w ramach bolszewickiego programu niszczenia rodziny i zabijania poczętych dzieci. Ten akt kosztował życie milionów dzieci w łonach matek.

Był to też początek najkrwawszej karty w historii Białorusi, bo tylko według oficjalnych danych w łonach matek zabito ponad 8 milionów poczętych dzieci. Zresztą nie sposób dokładnie obliczyć, ile dzieci zginęło, gdyż oficjalne dane nie obejmują tzw. wczesnych aborcji, środków wczesnoporonnych i procedury in vitro.

Przedstawiciele wszystkich wyznań oraz liderzy organizacji pro-life podejmują obecnie starania i piszą petycje do parlamentu, aby zakazać przerywania ciąży. W ubiegłym roku zmniejszono liczbę przypadków, gdy aborcja jest dozwolona aż do 22 tygodnia ciąży. Dyskutowana jest możliwość wprowadzenia klauzuli sumienia dla lekarzy. Pomimo tego w praktyce niewiele się zmienia – nadal olbrzymia liczba poczętych dzieci ginie na skutek przerywania ciąży, gdyż jest to w pełni legalne (według sowieckiego wzoru) do 12 tygodnia ciąży. Ta niewinna krew woła do Boga – podkreślają obrońcy życia.

Liderzy organizacji Otwarte Serca doszli do wniosku, że w obecnej sytuacji konieczna jest wielka modlitwa przebłagalna za grzechy aborcji. Jak podkreśla prezes tej organizacji Władysław Wołochowicz: - Dziś jest już jasne, że bez ogólnonarodowego przebłagania za przelaną krew niewinnych dzieci nie można mówić o przyszłości naszego kraju, o jedności naszego narodu, o pokoju między ludźmi.

Still1212 00000

I Międzynarodowy Kongres Modlitwy w Obronie Życia odbył się w Nowogródku w dniach od 18 do 21 listopada. Pomimo szalejącej zarazy wzięło w nim udział ok. 150 osób z całej Białorusi, a nawet z Rosji.

Uroczystej koncelebrowanej Mszy św. ekspiacyjnej przewodniczył abp Tadeusz Kondrusiewicz, honorowy metropolita mińsko-mohylewski oraz biskup Oleg Butkiewicz, przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich na Białorusi.

Po zakończeniu Mszy św. abp Tadeusz Kondrusiewicz odczytał Akt pokuty za grzechy narodu białoruskiego przeciwko życiu i rodzinie. Podczas tej historycznej modlitwy większość uczestników (ok. 150 osób) modliło się o przebaczenie leżąc krzyżem na posadzce kościoła.

W sobotę 20 listopada br. szczególnym wydarzeniem była piesza pielgrzymka przebłagalna uczestników kongresu (ok. 80 os.) z kościoła św. Michała Archanioła w Nowogródku do sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia w Wsielubiu – ok. 18 kilometrów. Uczestnicy nieśli 52 białe krzyże, które później położyli w kościele koło ołtarza.

Wielka modlitwa przebłagalna trwała 3 doby: odprawiano kolejne Msze św., Modlitwę Różańcową, Drogę Krzyżową oraz adoracje Najświętszego Sakramentu, również przez całe noce.

W ramach konferencji kongresowych odbyły się dwa wykłady, które transmitowano na żywo, dzięki łączom internetowym. Wystąpiła Gabriele Kuby z Niemiec (w języku niemieckim z tłumaczeniem na język rosyjski) i Ewa Kowalewska z HLI Polska (w zrozumiałym dla wszystkich uczestników języku rosyjskim). Wśród odbiorców tych wykładów za pośrednictwem Internetu uczestniczyli także liderzy prawosławni. Obraz emitowano na dużym ekranie, a uczestnicy mieli możliwość aktywnego zadawania pytań i od razu uzyskiwania odpowiedzi. Wykłady wygłosili także miejscowi specjaliści i duszpasterze.

Władysław Wołochowicz podkreśla, że wspólna modlitwa ekspiacyjna za grzechy zabijania dzieci w łonach matek w jedności wiernych z biskupami i kapłanami ma olbrzymie znaczenie i daje obrońcom życia wielką nadzieję, że uda się uratować wiele dzieci nie tylko na Białorusi, ale także na całym świecie.

 

Źródło: Fundacja Otwarte Serca, informacje własne – 26 listopada 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag