Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

STOP finansowaniu in vitro z naszych pieniędzy

W ostatnich dniach urzędowania rządu Ewy Kopacz minister zdrowia przedłużył program finansowania in vitro z budżetu państwa do 2019 roku. Dwa pierwsze lata funkcjonowania tego programu kosztowały życie 30 tysięcy istot ludzkich. Wyraźmy nasze oczekiwanie wobec nowego rządu, aby natychmiastowo wycofano się z tego nieetycznego procederu.

Zapłodnienie in vitro niewątpliwie służy realizacji bardzo szlachetnego celu – dzięki tej metodzie wiele bezpłodnych par, otrzymuje szansę na poczęcie dziecka. Każde urodzone dziecko zaś jest wielką radością. Nawet najbardziej szlachetny cel nie może być jednak realizowany kosztem czyjegoś życia, dlatego trzeba szukać innych sposobów pomagania takim parom.

Statystyki dotyczące in vitro są dramatyczne. Według oficjalnych danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia, do 18 września 2014 r. wytworzono 33 479 zarodków. Dziewięć i pół miesiąca później – 2 lipca 2015 roku Ministerstwo podało, że z tych zarodków urodziło się 2 287 dzieci. Oznacza to, że statystycznie tylko jednemu na piętnaście stworzonych w ramach rządowego programu istot ludzkich dane jest się urodzić. Pozostałe giną w czasie procedury in vitro lub zostają skazane na „niebyt” w zamrażarkach. Do tej pory taki los spotkał już ponad 30 tysięcy istot ludzkich.

Sprzeciw budzić musi nie tylko fakt, że państwo patronuje tak nieetycznemu procederowi, ale także to, że za jego realizację płacimy my wszyscy z naszych podatków. Do tej pory rządowy program kosztował już 260 milionów złotych. Do 2019 roku wydanych ma zostać kolejnych 300 milionów. Każdy z nas dołożył więc już ponad 10 zł do realizacji programu i dołożyć ma drugie tyle.

Co prawda, nowy rząd nie zdążył jeszcze się ukonstytuować, ale warto już teraz apelować o zastopowanie programu, tak aby była to jedna z pierwszych decyzji, którą podejmie on po objęciu władzy. Każdy dzień zwłoki oznaczać będzie kolejnych kilkadziesiąt istot ludzkich skazanych na śmierć.

Apelując o zastopowanie finansowania in vitro z naszych pieniędzy, nie zapominamy o tym, że konieczna jest przede wszystkim zmiana ustawy regulująca to zagadnienie na taką, która szanowałaby życie każdego człowieka i która w ogóle uniemożliwiałaby przeprowadzanie takich „zabiegów”. Ponieważ przyjęcie każdej ustawy przez musi odbyć się w określonych przez Konstytucję ramach czasowych, to w pierwszej kolejności apelujemy o sprawę, którą można załatwić „od ręki”.

Nasz apel kierujemy do liderów Prawa i Sprawiedliwości, partii, która już wkrótce obejmie władzę – Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło. Lista podpisów zostanie przekazana także kolejnemu ministrowi zdrowia zaraz po tym jak obejmie on władzę.

Aby podpisać się pod protestem wystarczy wejść na stronę:
www.citizengo.org/pl/stop-finansowaniu-in-vitro-z-naszych-pieniedzy

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag