Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

O 500% wzrosła liczba interwencji na oddziałach ratunkowych po zażyciu pigułki aborcyjnej!

Charlotte Lozier Institute (CLI) przeprowadził nowe badanie, które potwierdza, że stosowanie pigułki aborcyjnej jest szczególnie niebezpieczne. Jest to Podłużne badanie kohortowe interwencji ginekologicznych w oddziałach ratunkowych po aborcjach farmakologicznych i chirurgicznych w latach 1999-2015. Badanie kohortowe polega na obserwacji i ocenie występowania określonego punktu końcowego w grupach (kohortach) osób narażonych i nienarażonych na dany czynnik lub interwencję, u których ten punkt końcowy na początku obserwacji nie występował. Natomiast badania podłużne lub longitudinalne to taki sposób przeprowadzania obserwacji, który pozwala obserwować te same osoby wielokrotnie, na przestrzeni wielu lat. Badania te oparte są na kryterium czasu i służą zrozumieniu mechanizmów zmian oraz czynników wpływających na zachowanie.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Charlotte Lozier Institute (CLI) niedawno opublikowano w międzynarodowym czasopiśmie Health Services Research and Managerial Epidemiology. Sprawa jest tym ważniejsza, że w dniu 16 grudnia Food and Drug Administration (FDA) ma ogłosić swoją decyzję w sprawie przepisów bezpieczeństwa stosowania pigułki aborcyjnej w USA.

Charlotte Lozier Institute w swoim komunikacie prasowym podaje więcej szczegółów odnośnie tego badania. Autorami są naukowcy z CLI dr James Studnicki, dr Donna Harrison, Tessa Longbons, dr Ingrid Skop, dr David Reardon, dr John W. Fisher, dr Maka Tsulukidze i Christopher Craver. Są oni pierwszymi badaczami, którzy wykorzystali dane z roszczeń ubezpieczeniowych dotyczących interwencji medycznych w analizie podłużnej, dotyczącej 17 lat w 424 tysiącach przypadków aborcji i 121 283 potwierdzonych kolejnych interwencjach w szpitalnych oddziałach ratunkowych w ciągu 30 dni od wykonania aborcji przez kobiety w wieku powyżej 13 lat, z co najmniej jedną możliwą do zidentyfikowania ciążą w latach 1999-2015. Badana populacja zamieszkuje 17 stanów, których prawo pozwala na wykorzystywanie funduszy federalnych od amerykańskich podatników do finansowania tzw. usług aborcyjnych.

Według danych, opartych na zgłaszanych roszczeniach wobec ubezpieczyciela, interwencje w szpitalnych oddziałach ratunkowych po aborcji farmakologicznej wzrosły o 507% w okresie od 2002 do 2015 roku. Należy również zauważyć, że większość tych szpitalnych interwencji w ponad 60% przypadków była błędnie kwalifikowana jako poronienie samoistne. Informuje o tym komunikat prasowy CLI podkreślając, że jest to potencjalnie narażanie pacjentek na ryzyko i maskowanie rzeczywistego niebezpieczeństwa związanego z aborcją farmakologiczną.

Dr James Studnicki, kierownik tego badania i wiceprezes ds. analityki danych CLI, w swoim oświadczeniu dla Townhall podkreślił, że pigułka aborcyjna de facto stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia kobiet i rozszerzanie zakresu stosowania tej metody jest w rzeczywistości niebezpieczne. – Zebrane przez nas dane, ukazują rzeczywiste, potwierdzone zdarzenia, a surowa rzeczywistość pokazuje, że niezwykle szybko rośnie liczba wizyt związanych z aborcją farmakologiczną na oddziałach ratunkowych. Badanie pokazuje, że dopuszczenie pigułki aborcyjnej stosowania w domu z pominięciem publicznej opieki medycznej, znacznie zwiększyłoby wykorzystywanie szpitalnych oddziałów ratunkowych i naraziłoby więcej kobiet na duże ryzyko. To stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego – podsumował.

Aborcja farmakologiczna po raz pierwszy została zatwierdzona przez FDA w 2000 roku. W 2016 roku zatwierdzono, że środek ten może być stosowany do 10 tygodnia ciąży. W ten sposób FDA zatwierdziła metodę, która niesie ze sobą więcej zagrożeń i niebezpieczeństw dla kobiet, ponieważ wskaźnik niepowodzeń wzrasta wraz z rozwojem poczętego dziecka.

Metoda ta niesie ze sobą czterokrotnie wyższą liczbę powikłań niż aborcja chirurgiczna. Skutki uboczne i ryzyko związane z tą metodą obejmują poważne bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunkę, osłabienie, gorączkę/dreszcze, bóle głowy i krwotok. Krwawienie może trwać przez kilka tygodni.

Inne badania wykazały, że 10% kobiet po przyjęciu pigułki aborcyjnej w 9 tygodniu ciąży doświadcza niecałkowitego poronienia, co może doprowadzić do śmierci z powodu sepsy. Takie przypadki się zdarzają, ale rzadko są opisywane w mediach. W Polsce pigułka aborcyjna oficjalnie nie jest dopuszczona do stosowania!

Więcej informacji na temat pigułki aborcyjnej można uzyskać pobierając profesjonalną ulotkę pt. Pigułka aborcyjna. Czy to bezpieczne? TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 23 listopada 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag