Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA – Izba Reprezentantów przyjęła ustawę pomocową o wartości półtora biliona dolarów, która finansuje aborcję z kieszeni podatnika

W czwartek wieczorem 18 listopada br. Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę Build Back BetterAct (Odbudujmy lepiej) – (220 głosów za i 213 przeciwko), która w obliczu kryzysu kredytuje ponad jeden i pół biliona dolarów (!) na ratowanie amerykańskiej gospodarki. Ustawa ta zawiera jednak możliwość wykorzystywania miliardów dolarów od amerykańskich podatników na rzecz biznesu aborcyjnego, gdyż usunięto z niej tzw. poprawkę Hyde’a i rozszerzono możliwość finansowania usług aborcyjnych.

Ustawa obejmuje miliardy dolarów na rozszerzanie ubezpieczeń typu Obamacare i dotowanie programów ubezpieczenia zdrowotnego pokrywających koszty aborcji. W żadnym miejscu ustawa ta nie zawiera zastrzeżeń Hyde'a, co oznacza ​​możliwość finansowania takich programów, jak edukacja pielęgniarska czy zdrowie publiczne, w ramach których prowadzone są szkolenia, jak wykonywać aborcje lub je finansować. Przykładowo przeznaczono 85 milionów dolarów na szkolenie pracowników służby zdrowia w zakresie walki ze zmianami klimatu, co również obejmuje zagrożenia zdrowotne związane ze zmianą klimatu dla kobiet w ciąży, karmiących piersią i po porodzie.

Przewidziano także 30 milionów dolarów na poprawę systemu zdrowotnego dla matek dzięki systemowi telezdrowia, co może być wykorzystane na dodatkowe finansowanie aborcji farmakologicznej bez badania i opieki lekarskiej.

Zach Pruitt z Life Alliance podsumował to następująco: - Po raz drugi w tym roku Izba Reprezentantów przyjęła zasady budżetowe nie zawierające poprawki Hyde’a i innych podobnych przepisów, które chronią przed finansowaniem aborcji przez podatników. W rzeczywistości ustawa „Build Back Better Act” aktywnie prowadzi do tego, aby amerykańskie dolary z podatków były wykorzystywane na opłacenie aborcji.

Stwierdził też, że zatwierdzenie takich zasad najprawdopodobniej zablokuje wiele dziel opieki nad dziećmi, prowadzonych przez związki wyznaniowe, jednocześnie zmniejszając dotychczasowe finasowanie dla nich, chociaż obecnie korzysta z nich wielu rodziców, a to zagraża ich wolności wyboru do wysyłaniu dzieci do takich ośrodków opiekuńczych, które stosują zasady zgodne z ich przekonaniami religijnymi.

- Wzywamy Senat do odrzucenia tych niebezpiecznych przepisów i głosowania za polityką chroniącą życie, wolność religijną i prawo rodziców do kierowania wychowaniem swoich dzieci – oświadczył Pruitt.

Republikański poseł Chris Smith z New Jersey, który od lat jest związany z ruchem pro-life, podczas swojego wystąpienia w Izbie Reprezentantów przypomniał, że prezydent Joe Biden dawniej popierał Hyde'a. – Pan. Biden powiedział kiedyś, że ci z nas, którzy są przeciwni aborcji, nie powinni być zmuszani do płacenia za nie. Ta ustawa zmusza nas do płacenia za aborcję na żądanie! – stwierdził Smith. – Nienarodzone dzieci potrzebują, aby prezydent Stanów Zjednoczonych i członkowie Kongresu byli ich przyjaciółmi i orędownikami, a nie potężnymi przeciwnikami popierającymi ich brutalne zbajanie.

Oczywiście lobby aborcyjne jest bardzo zadowolone. Planned Parenthood, największy potentat aborcyjny w USA, w swoim komunikacie prasowym napisał: Dzisiejsze głosowanie jest dobrą wiadomością dla ludzi w tym kraju, którzy mają trudności z dostępem do opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

Rzeczywiście przyjęta ustawa umożliwia finansowanie darmowej aborcji dla najbiedniejszych w ramach pomocy socjalnej i systemu ubezpieczeń.

Teraz ustawa Build Back Better Act musi trafić do Senatu, gdzie zacznie się prawdziwa walka. Podczas przyjmowania projektu budżetu na przyszły rok sytuacja była podobna, ale ostatecznie w Senacie przyjęto poprawki zakazujące przeznaczania pieniędzy od podatników na aborcję. Obecnie sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdyż obecna ustawa przyznaje olbrzymi kredyt, na odbudowę gospodarczą, co jest o tyle konieczne, co tworzy potężny, praktycznie niespłacalny dług i drukowanie olbrzymiej ilości pieniędzy bez pokrycia. Obrona amerykańskiej gospodarki przed olbrzymim kryzysem stwarza sytuację bez wyjścia. Zadziwiający jest upór i determinacja lewicowych Demokratów, aby w tak trudnej sytuacji ponownie forsować olbrzymie dofinansowania do aborcji kosztem własnego podatnika.

 

Źródło: Life Site News/ Life News, informacje własne – 19 listopada 2021 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag