Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

ŚDM w Krakowie: O miłości i seksualności

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
„Miłość i seksualność – jak w dzisiejszych czasach prowadzić młodzież w drodze ku szczęśliwemu małżeństwu i rodzinie”. Warsztaty pod takim tytułem właśnie rozpoczęły się w Krakowie w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Wielogodzinne spotkanie, prowadzone w języku angielskim, odbywa się w Kampusie AGH w Krakowie.

Warsztaty, skierowane do młodych dorosłych (20+), zaangażowanych w pracę z młodzieżą lub rozważających taką działalność społeczną/zawodową, prowadzą trenerzy programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skabów”.

Program bardzo dobrze sprawdza się w pracy z młodzieżą gimnazjalną i starszą. Jest skuteczną odpowiedzią na zagubienie współczesnego młodego pokolenia w sprawach miłości, seksualności i rodziny.

Uczestnicy dowiedzą się jak w pracując z młodymi, w atrakcyjnej formie łączyć przekaz chrześcijańskich wartości z wysokim profesjonalizmem i powoływaniem się na badania naukowe. Warsztaty będą okazją do zainicjowania współpracy po ŚDM.

Dr Szymon Grzelak - autor programu „Archipelag Skarbów” - podkreśla, że spotkanie ma na celu pokazanie pielgrzymom z całego świata skutecznej i sprawdzonej metody pracy z młodzieżą. „Chcemy także przedstawić całą naszą strategię działania, która obejmuje prowadzenie wysokiej jakości badań naukowych nad młodzieżą, system szkolenia trenerów, system współpracy z władzami państwowymi i samorządowymi” – dodaje dr Grzelak, psycholog, prezes Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

 „Archipelag Skarbów” przeznaczony jest dla dużych grupy młodzieży (najczęściej 100-200 uczniów). Prowadzony jest przez 3-5 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów. Uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii oraz odłożenia inicjacji seksualnej do czasu zawarcia związku małżeńskiego. Pokazuje także młodym ludziom ich ogromny pozytywny potencjał. Cieszy się coraz większą popularnością w środowisku szkolnym na terenie całego kraju.

W tej chwili bierze w nim udział ponad 33 tys. młodzieży rocznie i ponad 8 tys. rodziców i nauczycieli. Natomiast w badaniach naukowych prowadzonych przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej uczestniczy rocznie ponad 6 tys. młodych.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (jk) – 24.07.2016]

Zdjęcie: MorgueFile (Jusben) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag