Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Dzień Modlitw o Dar Potomstwa „Towarzysząc tęsknocie”

W tym roku po raz pierwszy  Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w niedzielę 5 grudnia 2021 w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Uroczystości centralne odbędą się w tym dniu w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. O godzinie 12:30 zostanie odprawiona okolicznościowa Msza św., której będzie przewodniczył bp Artur Ważny.

Na godzinę 14:45 zaplanowano świadectwo małżonków Karoliny i Grzegorza, którzy po kilku latach oczekiwania obecnie cieszą się  trójką dzieci. Następnie odbędzie się komentarz psychologa Aleksandry Siódmak, która od wielu lat pracuje z parami doświadczającymi problemów z płodnością

Marzeniem organizatorów jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi i towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie. 

Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską. Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez co czują się niedostrzegane i pomijane. Takie małżeństwa często mówią, że czują się niezauważone w Kościele.

Po raz pierwszy organizatorzy wychodzą z propozycją zorganizowania w parafiach w dniu 5 grudnia takiego specjalnego spotkania i modlitwy osób doświadczających tego problemu. Dla zainteresowanych proboszczów przygotowano cały komplet materiałów, który zawiera plakat, ulotki oraz informacje uzupełniające do prowadzenia okolicznościowej Mszy św. Zgłoszenia do Stowarzyszenia „Abraham i Sara”.

Jednocześnie wspólnie z Krakowskim Duszpasterstwem Niepłodnych Małżeństw zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia Dla Małżeństw Niepłodnych, pt. Towarzysząc w tęsknocie. Po długiej przerwie dzień skupienia znów na żywo – w sobotę 11 grudnia 2021 roku w kościele św. Królowej Jadwigi, Krakowie (ul. Łokietka 60).

Rozważania o duchowym aspekcie niepłodności wygłosi ks. dr Mirosław Czapla – wieloletni duszpasterz małżeństw starających się o potomstwo. W programie również: spotkanie z psychologiem Iwoną Pieniążek pt. O przeżywaniu straty, świadectwo pary małżeńskiej oraz wspólna Msza św. i uwielbienie.Źródło: Stowarzyszenie Abraham i Sara, opracowanie własne – 16 listopada 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag