Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Zlot Ojców za Życiem w Baltimore

Catholic News Service podał informację, że kilkuset mężczyzn zebrało się w poniedziałek 15 listopada w centrum Baltimore. Celem, tego zlotu było zachęcenie mężczyzn do podejmowania się roli ojca i chronienia życia swoich nienarodzonych dzieci. Gospodarzem spotkania był Narodowy Marsz Mężczyzn na rzecz Zakończenia Aborcji. Organizatorzy podkreślali, że aborcja rani całe rodziny, i matki, i ojców, i ich nienarodzone dzieci.

Bardzo wzruszony Carl Krauthauser udzielał wywiadu dla Baltimore Catholic Review. Specjalnie przyjechał do Baltimore ze swojego domu Wilmington w stanie Delaware, aby zachęcić więcej mężczyzn do stania na straży poczętego życia. Łamiącym się głosem mówił o tym, że mężczyźni praktycznie zostali pozbawieni prawa do ochrony życia swoich nienarodzonych dzieci. - To rozdziera moje serce – powiedział Krauthauser. – Więc mówię to za każdym razem, kiedy tylko jest okazja. Musimy to powstrzymać,„ i zrobimy to!

Zachęcał mężczyzn, aby stali się odpowiedzialnymi ojcami. – Potrzebne są dwie osoby, aby począć dziecko – przypominał i dodał: – Mężczyźni ponoszą taką samą odpowiedzialność za śmierć dziecka, jak kobiety. To nie jest problem kobiet. To nasz problem!

Niektórzy tatusiowie przybyli na zlot razem ze swoimi synami. Gabriel Vance miał ze sobą trzech swoich synków. Pchając wózek z dzieckiem i niosąc drugiego syna w nosidełku na plecach, powiedział, że chce pokazać swoim synom, co to znaczy być mężczyzną, który opowiada się za Chrystusem i robi wszystko, co tylko możliwe, aby zakończyć praktykowanie aborcji. Podkreślił, że jego zdaniem zlot ojców to znakomity pomysł, który może mieć wpływ na społeczeństwo już samą swoją obecnością.

- To co, my teraz robimy, to zasiew – stwierdził Vance, który na ten wiec przyjechał do Baltimore aż z Columbus w stanie Ohio, gdzie jest założycielem organizacji zwanej Catholics for Life (Katolicy za Życiem). I dodał: - To będzie miało większy wpływ na ludzi, niż możemy sobie teraz wyobrazić.

Podczas Zlotu Ojców za Życiem odbyła się wspólna modlitwa przed placówką aborcyjną Planned Parenthood w Centrum Baltimore, a następnie przemarsz ok. 2 i pół kilometra do Renaissance Hotel.

Aborcja jest często przedstawiana jako wyłącznie sprawa kobiet, co wyklucza mężczyzn, dzieci i całe rodziny. W rezultacie wielu ojców uważa, że ​​nie mają wyjścia i muszą milczeć, ponieważ to jest wybór kobiety. Wielu z nich nie może pogodzić się z pozbawieniem ich prawa do odpowiedzialnej ochrony swojego dziecka, swojej rodziny. Mężczyźni także odczuwają zespół poaborcyjny i wielu z nich bardzo cierpi.

Na Baltimore koncentruje się obecnie zainteresowanie wszystkich, gdyż w przyszłym tygodniu zaplanowana jest tam Konferencja Biskupów Katolickich USA, która ma debatować nad dokumentem odnośnie godnego przyjmowania Eucharystii.

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 16 listopada 2021 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag