Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Wesprzyjcie nas swoją modlitwą!” – proszą organizatorzy Kongresu Modlitwy w Obronie Życia, który jutro rozpoczyna się w Nowogródku na Białorusi

Każdego dnia na Białorusi nadal w łonach matek ginie ponad 50 dzieci. Organizacja Odkryte Serca z Mohylewa, która należy do sieci Human life International, we współpracy z Radą Ekspertów ds. Życia i Rodziny archidiecezji mińsko-mohylewskiej oraz parafią Św. Archanioła Michała w Nowogródku zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Będzie to nie tylko pierwszy na Białorusi Kongres Modlitwy w Obronie Życia, ale również I Marsz Życia – piesza pielgrzymka z białymi krzyżami na trasie 14 km z Nowogródka do Wsielubia, gdzie powstało sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia.

Organizatorzy zwracają uwagę, że właśnie 18 listopada mija 101 rocznica pierwszej na świecie legalizacji aborcji w Rosji Sowieckiej. Od tego czasu zginęły miliony białoruskich dzieci. Całość spotkań kongresowych, które będą trwały od 18 do 21 listopada br., ma być wpisana w wielką modlitwę przebłagalną za grzechy aborcji.

Decyzją biskupów Białorusi 20 listopada został ogłoszony Dniem Zadośćuczynienia za grzechy przeciwko życiu i rodzinie. Natomiast Msza św. na rozpoczęcie kongresu w czwartkowy wieczór 18 listopada będzie celebrowana w intencji przebłagania za grzechy aborcji w 101. rocznicę legalizacji w Rosji Sowieckiej. Modlitwa będzie cały czas kontynuowana także podczas całonocnych adoracji.

Białoruski Kongres Modlitwy w Obronie Życia wpisuje się w serię podobnych spotkań w różnych krajach europejskich, m. in. w Lourdes i w Fatimie. Te kongresy łączą w sobie wspólną, bezpośrednią modlitwę z profesjonalnymi wykładami, panelami dyskusyjnymi czy procesją. Wszystko jest przeplatane licznymi świadectwami.

Piątek będzie dniem konferencyjnym. Zapowiedziano wystąpienia wielu znanych wykładowców, niektóre przez łącza internetowe. – Nas także zaproszono, ale obecna sytuacja nie pozwala na podróżowanie. Mam nadzieję być obecna i duchowo, i przez komputer – mówi Ewa Kowalewska reprezentująca HLI w Polsce i od wielu lat współpracująca z białoruskimi obrońcami życia.

W sobotę zaplanowano 14-kilometrową pieszą pielgrzymkę z kościoła Św. Archanioła Michała w Nowogródku do Wsielubia, gdzie powstało Sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia. Uczestnicy będą nieśli białe krzyże, na wzór marszy w Berlinie czy Rzymie. Właśnie je przygotowują, co pokazali na spocie wideo z zaproszeniem. Jednocześnie podkreślają, że będzie to I Marsz Życia na Białorusi.

Po powrocie autobusem do Nowogródka zacznie się Wielka Modlitwa Zadośćuczynienia za grzechy przeciwko życiu i rodzinie (włącznie z całonocną adoracją), którą poprowadzą białoruscy biskupi. Kulminacja uroczystości nastąpi w niedzielę 21 listopada podczas Mszy św., celebrowanej przez abp. Tadeusza Kondrusiewicza. Podczas tej uroczystości zostanie odczytany akt pokutny narodu białoruskiego za grzechy przeciwko życiu i rodzinie.

Proszę, wesprzyj nas swoją modlitwą, jest wiele trudności, przeszkód w przygotowaniu tego Kongresu. Podziel się tą prośbą z innymi, naprawdę potrzebujemy Waszego wsparcia modlitewnego. Niech Bóg Was błogosławi! - napisał Władysław Wołochowicz, prezes fundacji „Otwarte Serca”.

 

Źródło: Fundacja Otwarte Serca – Białoruś, informacje i opracowanie własne 15 listopada 2021 r.,

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag