Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Prawosławny Metropolita Hilarion podkreśla, że prezydent Biden nie może nazywać siebie dobrym katolikiem świadomie łamiąc fundamentalne zasady wiary chrześcijańskiej

Breitbart News Network poinformował, że prawosławny metropolita Hilarion Alfiejew, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego, odpowiadał na pytania dziennikarzy odnośnie wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Watykanie. Metropolita Hilarion, który jest upoważniony do prowadzenia polityki i kontaktów zagranicznych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego, stwierdził jednoznacznie: - Prezydent USAnie może nazywać siebie katolikiem, a jednocześnie naruszać i wzywać do pogwałcenia podstawowych norm moralności chrześcijańskiej poprzez promowanie aborcji.

- Kiedy mówią, że Biden jest katolikiem, zawsze chcę zadać pytanie: czym tak naprawdę jest jego katolicyzm? Kościół katolicki jest zdecydowanie przeciwny aborcji, a pan Biden jednoznacznie ją popiera – dodał.

Chociaż Biden twierdzi, że jest pobożnym katolikiem, realizuje najbardziej radykalny program proaborcyjny ze wszystkich prezydentów USA w historii, w tym usiłuje zmusić podatników do płacenia za aborcje na całym świecie, również selektywne ze względu na płeć.

Metropolita Hilarion podkreślił, że zarówno Kościół prawosławny, jak i Kościół rzymskokatolicki, sprzeciwiają się zabijaniu dzieci w łonach matek. Wspierają też prawa chroniące życie, jak ustawa O biciu serca w Teksasie. Tymczasem Administracja Bidena wystąpiła do sądu o zablokowanie teksańskiego prawa, które już uratowało życie tysiącom dzieci.

- Zgodnie z takimi liberalnymi normami życie nienarodzonego dziecka nie ma wartości i nie wymaga ochrony, a najważniejsze ma być poszanowanie praw kobiet – powiedział metropolita Hilarion. – Oni bronią wszelkiego rodzaju praw, na przykład prawa pary homoseksualnej do adopcji dziecka, prawa rodziców do chirurgicznej zmiany płci ich małoletniego dziecka – i to wszystko jest przedstawiane jako prawa człowieka, ale odrzuca się elementarne prawo człowieka do urodzenia się i życia – dodał.

Podkreślił, że chrześcijanie na całym świecie działają na rzecz ochrony nienarodzonych dzieci, a aborcję nazywają tym, czym naprawdę jest: morderstwem. – Kościół katolicki na Zachodzie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kościół prawosławny i wiele kościołów protestanckich występuje w obronie nienarodzonych dzieci, jednoznacznie mówiąc, że aborcja to jest morderstwo, a każdy (łącznie z tymi, którzy jeszcze się nie urodzili) posiada to prawo podstawowe – prawo do życia – stwierdził.

Wielu katolickich biskupów i innych chrześcijańskich przywódców wyraziło obawy, że twierdzenia Bidena o byciu pobożnym katolikiem w połączeniu z jego radykalnym orędownictwem w zakresie aborcji wprowadzają katolików w błąd i wywołują skandal zgorszenia w przestrzeni wiary. Ci biskupi powiedzieli, że Kościół musi coś zrobić, aby wyjaśnić wiernym, że katolicy nie mogą popierać tak poważnego moralnego zła, jakim jest aborcja i przed przystąpieniem do Komunii św. muszą pokutować – podkreśla metropolita Hilarion.

W ubiegłym tygodniu prezydent Biden oświadczył, że papież Franciszek powiedział mu, iż jest dobrym katolikiem i powinien ciągle przyjmować komunię; jednak Watykan tego nie potwierdził.

Biden otwarcie sprzeciwia się nauczaniu Kościoła o świętości ludzkiego życia. Zabijanie dzieci w łonach matek narusza piąte Przykazanie Boże i jest bardzo poważnym grzechem obłożonym automatyczną ekskomuniką po zaistnieniu skutku. Prezydent Biden z powodu nieustannych dyrektyw, narzucających totalną aborcję zarówno w USA, jak i na całym świecie, uzyskał już niechlubny tytuł najbardziej proaborcyjnego prezydenta w historii Stanów Zjednoczonych.

Zadziwiającym znakiem czasu jest fakt, że prawdę na temat fundamentu wiary chrześcijańskiej, jaką jest szacunek dla ludzkiego życia oraz konieczność pokuty i spowiedzi przed przystąpieniem do Sakramentu Eucharystii, przypomina metropolita prawosławny. Warto też zwrócić uwagę, że właśnie sprawa ochrony dziecka w łonie matki była jedną z fundamentalnych zasad łączących Kościół Wschodu i Zachodu w historycznym akcie O wybaczeniu i pojednaniu podpisanym w 2012 roku w Warszawie.

Tolerowanie postawy Bidena wpływa destrukcyjnie i gorsząco na cały świat chrześcijański, podkreślił metropolita Hilarion.

Źródło: Breitbart News/ Life News, opracowanie własne – 3 listopada 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag