Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ameryka szykuje się na Marsz dla Życia 2022 w Waszyngtonie – podano już hasło: „Równość zaczyna się w łonie matki!”

Przewodnicząca Marszu dla Życia, Jeanne Mancini, oświadczyła: Chcemy rozszerzyć tę toczącą się szczególną debatę na temat równości o nienarodzone dzieci, które często są pomijane, gdyż nie mogą mówić same za siebie! Równość zaczyna się w łonie matki! – to hasło i jednocześnie temat 49. dorocznego, narodowego Marszu dla Życia, który odbędzie się w piątek 21 stycznia 2022 roku w Waszyngtonie i jak każdego roku przejdzie na Kapitol. Hasło marszu zostało ogłoszone podczas konferencji prasowej w środę 27 października br. w siedzibie Heritage Foundation na Capitol Hill (Wzgórzu Kapitolu).

Organizacja March for Life w celu ukazania wybranego tematu opublikowała spot wideo, na którym ukazany jest rozwój prenatalny dziecka. Narrator filmu mówi w imieniu dziecka, które opisuje, jak rośnie w łonie mamy. W szóstym tygodniu ciąży dziecko mówi: - Słyszysz to mamo? Moje serce bije tak szybko! – w tle słychać tętno typowe dla tego wieku.

- Czy twoje serce także bije? – pyta dziecko w 18. tygodniu ciąży, kiedy jego słuch zaczyna funkcjonować. – O, mogę to usłyszeć – tak jak moje!

Już urodzone dziecko cieszy się, że po raz pierwszy widzi swoją mamę. Wreszcie cię widzę! I wiesz, wyglądasz zupełnie tak jak ja! – mówi.

Ten spot video ma służyć zilustrowaniu tematu równości w odniesieniu do poczętego dziecka podczas przygotowań do Marszu dla Życia 2022.

Podczas środowej konferencji prasowej Mancini uzasadniła wybór równości jako tematu przyszłorocznego marszu. – W ciągu ostatnich kilku lat, od sal kongresowych po stoły w jadalniach naszych domów, Amerykanie dyskutowali, co to znaczy równość.

Wyjaśniła, że termin ten jest często używany w odniesieniu do takich kwestii, jak dyskryminacja ze względu na kolor skóry, a nawet pandemia COVID-19, rzadko jest jednak definiowany. – Chociaż prawie wszyscy wydają się zgadzać, że temat równości jest ważny, nie ma zgody, co do definicji czym ta równość jest i kogo dotyczy. Właśnie dlatego wybraliśmy hasło »Równość zaczyna się w łonie matki« jako temat kolejnego Marszu dla Życia – podkreśliła.

Następnie, stwierdziła, że organizatorom chodzi o włączenie nienarodzonych dzieci do debaty na temat równości, ponieważ przez prawie 49 lat były z niej wykluczane.

Mancini podkreśla, że ​​nadchodzący 2022 rok będzie kluczowy dla ruchu pro-life, a zbliżający się narodowy Marsz dla Życia w Waszyngtonie będzie wydarzeniem o znaczeniu historycznym. Odniosła się do nadchodzącej rozprawy w Sądzie Najwyższym, która może podważyć tragiczny precedens Roe przeciwko Wade, który zalegalizował aborcję na życzenie w USA i spowodował śmierć ok. 62 milionów dzieci. – Od dawna na to czekamy – stwierdziła. – Nigdy nie miałam w sobie tak wiele optymizmu – zaznaczyła podczas wywiadu w Telewizji EWTN.

Mancini logicznie argumentowała, że ​​pojęcie równości wywodzi się z zasady przyrodzonej godności każdego człowieka, która została uznana przez ojców założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki i jest fundamentem konstytucji. – Dzisiaj wszędzie jest to przestrzegane, z wyjątkiem łona matki! – zaznaczyła.

Podczas wywiadu w EWTN Mancini powiedziała, że ​​na Marszu dla Życia w przyszłym roku spodziewa się jeszcze większych tłumów. Rok 2022 nazwała rokiem banerowym.

Marsz dla Życia 2022 rozpocznie się w południe 21 stycznia. Jak zawsze uczestnicy najpierw wezmą udział w wiecu w National Mall, a następnie pójdą pod górę Aleją Konstytucji na Kapitol i przed Sąd Najwyższy. Gościem specjalnym marszu będzie wielokrotnie nagradzany wokalista Matthew West.

Ubiegłoroczny marsz pod hasłem Razem silniejsi: Życie jednoczy! z powodu pandemii był niestety w większości zredukowany do wydarzenia wirtualnego, a tylko mała grupka liderów obrony życia mogła przejść trasą na Kapitol.

Mancini zaznaczyła, że każdego roku zainteresowanie Marszem dla Życia w Waszyngtonie staje się coraz większe, co pokazuje, że ludzie upominają się o równe traktowanie dziecka poczętego.

 

Źródło: March for Life/ LifeSiteNews, opracowanie własne - 28 października 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag