Zgromadzenie Ustawodawcze Salwadoru opowiedziało się za życiem

Agencja informacyjna AFP podaje, że w środę 20 października br. Zgromadzenie Ustawodawcze (Asamblea Legislativajednoizbowy parlament Salwadoru) przegłosowało odrzucenie petycji grup proaborcyjnych, które dążą do zalegalizowania zabijania nienarodzonych dzieci, które poczęły się na skutek gwałtu oraz tych, u których wykryto poważne zaburzenia rozwojowe.

Salwador chroni swoje dzieci i jednoznacznie sprzeciwia się narastającej presji międzynarodowej, aby zalegalizować aborcję – na początek w tzw. szczególnych przypadkach. Nacisk ten jest potężny. Stosowane są pomówienia i kłamliwe oskarżenia jakoby kobiety w Salwadorze umierały w więzieniach na skutek restrykcyjnego prawa.

Więcej informacji TUTAJ

Decyzja Zgromadzenia Ustawodawczego Salwadoru oznacza, że ​​zostanie zachowane prawo nienarodzonych dzieci do ochrony życia, które zakazuje jakichkolwiek aborcji we wszystkich przypadkach.

Ustanowiliśmy prawo chroniące poczęte życie! – powiedziała kongresmenka Rebeca Santos z partii Ruch Odnowy. Jednak proaborcyjni posłowie ostro krytykowali swoich kolegów za odrzucenie tzw. prawa kobiet do aborcji – stwierdza agencja AFP.

Salwador uznaje prawo nienarodzonych dzieci do życia w swojej konstytucji, w której w art. 1 zapisano: jako osoba ludzka każda ludzka istota od momentu poczęcia ma prawo do życia.

Hiszpańskojęzyczna Katolicka Agencja Informacyjna podaje, że 13 września br. koalicja 75 organizacji pro-life i prorodzinnych zwróciła się do prezydenta Republiko Salwadoru Nayiba Bukele o odrzucenie proponowanych proaborcyjnych zmian prawnych. Ponad 26 000 osób podpisało petycję przez Internet.

Kilka dni później biskupi katoliccy Salwadoru wyrazili oficjalne podziękowanie prezydentowi Bukele za obietnicę, że nie będzie wspierał inicjatyw dążących do legalizacji aborcji i eutanazji w ramach reform konstytucyjnych, nad którymi pracuje jego administracja.

Więcej informacji TUTAJ

Grupy proaborcyjne w Salwadorze i innych krajach Ameryki Południowej są finansowane przez światowych miliarderów, którzy wywierają presję na kraje Ameryki Łacińskiej i Afryki, aby zalegalizowały zabijanie nienarodzonych dzieci. Kilka lat temu dokumenty, które wyciekły z Open Society Foundations amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, ujawniły wieloletni plan wywierania nacisku na kraje, które chronią życie, aby zalegalizowały aborcje.

Według Worldometer w 2020 roku na całym świecie w wyniku aborcji zginęło około 42,6 miliona nienarodzonych dzieci.

Więcej Informacji TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 21 października 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.