Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Rosja: Państwo i Cerkiew podpisały umowę o zapobieganiu aborcji

Rosyjska minister zdrowia Weronika Skwortsowa i patriarcha Cyryl podpisali umowę między rządem a Rosyjskim Kościołem Prawosławnym o zapobieganiu przerywania ciąży. Umowa ustanawia współpracę w zakresie "ochrony zdrowia matki i dziecka, w tym zdrowia prokreacyjnego, promowania wartości rodzinnych i zapobiegania aborcji".
 
Umowa obejmuje wspólne z instytucjami medycznymi działanie na rzecz powołania w szpitalach centrów ciąży kryzysowej ze służbą psychologiczną. Zapewnia także udział przedstawicieli organizacji Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego w systemie poradnictwa dla kobiet planujących przerwanie ciąży.
 
Dodatkowo, obie strony zobowiązały się do pomocy kobietom w ciąży, w przypadku których diagnostyka prenatalna ujawniła wady wrodzone płodu. Działaniami pomocowymi i wsparciem objęte zostaną również matki, które urodziły dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.
 
Ponadto, Ministerstwo Zdrowia i Cerkiew będą współpracować w zakresie etyczno-moralnych podstaw formacji lekarza.
 
W tym samym czasie Rosyjska Duma Państwowa rozważa przyjęcie prawa ograniczającego dramat aborcji. Ustawa wprowadzi zakaz aborcji w klinikach prywatnych. Refundacja przerywania ciąży będzie dotyczyła tylko przypadków „ze wskazań medycznych”. W projekcie znajduje się również zakaz sprzedaży bez recepty wszelkich preparatów indukujących aborcję. Kobieta rozważająca aborcję oglądałaby obraz ultrasonograficzny swojego dziecka.
 
Jelena Mizulina, deputowana do rosyjskiej Dumy, stwierdziła, że "aż 80 procent z nich [kobiet rozważających aborcję] zrezygnowałoby z jej dokonania, gdyby mogło zobaczyć swoje dziecko na ekranie monitora".
 
Patriarcha Cyryl nawołuje do całkowitego zakazu aborcji. W przemówieniu do Dumy na początku bieżącego roku, po raz pierwszy publicznie nazwał aborcję "złem" i "dzieciobójstwem". "Podatnicy nie muszą za to płacić" – podkreślił Cyryl.
 
W Rosji na każde 1000 urodzeń przypadają 34 aborcje. Współczynnik dzietności kształtuje się znacznie poniżej poziomu prostej zastępowalności pokoleń i wynosi 1,53 dziecka na kobietę w wieku rozrodczym.
 
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego NRL News Today – 07.07.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (mensatic) - DP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag