Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Niemcy odnotowują kolejny spadek liczby aborcji

Nowe dane pokazują, że liczba aborcji w Niemczech spadła o 8,5%. Niemiecki Federalny Urząd Statystyczny w dniu 28 września br. poinformował, że ​​w drugim kwartale 2021 roku wykonano ok. 22900 aborcji, w porównaniu z ok. 25100 w tym samym okresie ubiegłego roku. Jest to kolejny spadek, gdyż w pierwszym kwartale 2021 roku wykonano ok. 24600 aborcji, a w analogicznym czasie poprzedniego roku raportowano 26500 aborcji. Oznacza to dalszy 7%spadek. Niemiecka Katolicka Agencja Informacyjna stwierdza, że nie zaobserwowano żadnej wyraźnej przyczyny tego trendu spadkowego.

Niemcy, najbardziej zaludniony kraj Unii Europejskiej, zezwalają na aborcję w pierwszych 12 tygodniach ciąży, pod warunkiem obowiązkowej porady w ośrodku licencjonowanym przez państwo. Późniejsze aborcje są legalne w ramach określonych wyjątków.

Kraj o liczbie ludności ok. 83 miliony, w okresie pandemii – czyli w roku 2020, - odnotował około 100 000 aborcji. Tendencja spadkowa występuj tam od roku 2001.

Największa, niemiecka organizacja obrony życia Aktion Lebensrecht für Alle (ALfA) w dniu 30 września wezwała do bliższego zbadania przyczyn znacznego spadku liczby przypadków zarejestrowanych aborcji w 2021 roku. Przewodnicząca tej organizacji, Kornelia Kamiński, stwierdziła, że wpłynęła do nich zwiększona liczba zapytań i próśb o dokładniejsze informacje na temat tego społecznego zjawiska. Zwróciła uwagę na sensacyjne wyniki ilości sprzedaży DVD z filmem Nieplanowane, chociaż został przemilczany w mediach głównego nurtu. Opowiada on poruszającą historię życia Amerykanki Abby Johnson, która z dyrektora kliniki aborcyjnej stała się przekonaną aktywistką pro-life.

Zaznaczyła także: - I wreszcie, rosnąca popularność dorocznego Marszu dla Życia, zwłaszcza wśród kobiet w wieku rozrodczym, sugeruje, że ponownie rośnie wrażliwość na fakt, że nienarodzone dzieci również mają prawo do życia, co potwierdza fakt, że Federalny Urząd Statystyczny mógł ogłosić wzrost liczby urodzeń o 6% w lutym i 10% i marcu. Te dane są w pełni skorelowane.

W drugim kwartale 2021 roku 69% kobiet, które dokonały aborcji w Niemczech, było w wieku od 18 do 34 lat, a 20% od 35 do 39 lat, 8% kobiet miało 40 lat lub więcej, a 3% miało mniej niż 18 lat.

Urząd statystyczny z siedzibą w Wiesbaden w środkowo-zachodnich Niemczech w swoim raporcie dodał, że 96% zgłoszonych aborcji zostało wykonanych w ramach obowiązkowego systemu poradnictwa.

Przyczyny medyczne lub kryminalne były uzasadnieniem przerwania ciąży w pozostałych 4% przypadków. Większość aborcji – 52% – została wykonana metodą zwaną aspiracją próżniową (rozczłonkowywanie i wysysanie). W 32% przypadków zastosowano pigułkę aborcyjną. Większość aborcji wykonywano w warunkach ambulatoryjnych, 81% w gabinetach lekarskich lub centrach operacyjnych, a 16% w warunkach ambulatoryjnych w szpitalach.

Można jednak podejrzewać, że wpływ na tę sytuację miała pandemia, gdy ludzie zostali zmuszeni do siedzenia w domu, pracy zdalnej i wystąpiły trudności z dostępem do służby zdrowia. Ponadto wiele przypadków mogło nie znaleźć się w oficjalnych statystykach, zwłaszcza wobec niczym nie hamowanego nielegalnego kolportażu pigułki aborcyjnej do zastosowania w domu bez wymaganych konsultacji z lekarzem.

 

Źródło: CNA, opracowanie własne – 30 września 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag