Bo było ich za dużo…

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niemcy są wstrząśnięci. 45-letnia matka przyznała się do zabójstwa ośmiu noworodków. Policjanci odkryli ciała dzieci na terenie posesji w jednym z miast w południowej Bawarii.
 
Ustalono, że kobieta zawijała nowonarodzone dziecko w ręcznik i pakowała do plastikowej torby, nie zważając czy daje ono jakieś oznaki życia.
 
Formalnie kobieta została oskarżona o pozbawienie życia czwórki noworodków. W przypadku pozostałych dzieci, stan ich szczątków nie pozwolił biegłym na ustalenie przyczyny i okoliczności śmierci. Współoskarżonym jest były mąż dzieciobójczyni.

Prokuratura zarzuciła rodzicom "egoizm, obojętność i znieczulicę" w sytuacji następujących po sobie kolejnych ciąż. Do makabrycznego zachowania małżonków dochodziło przez 10 lat.

Para miała już dzieci z poprzednich związków. Ponadto urodziło się troje wspólnych i małżonkowie nie chcieli już żadnych innych. Jednak – co podkreśliła prokuratura – całkowicie beztrosko podejmowali współżycie seksualne. Poczynały się więc kolejne dzieci. Przed pierwszą „nadprogramową” ciążą mąż i żona kłócili się na temat „kontroli urodzeń” i rozważali przerywanie ciąży.

Pierwszy poród z tragicznym skutkiem prawdopodobnie miał miejsce w kuchni. Noworodek upadł na podłogę, został szybko zawinięty w ręcznik i ukryty. To mógł być przypadek. Ale potem zachowanie matki było schematyczne – poród, dziecko w ręcznik, do torby i ukryć.

Podczas trwającego właśnie procesu sąd będzie ustalał, jakie czynniki psychologiczne i społeczne przyczyniły się do stanu umysłu matki i czy może ona być pociągnięta do odpowiedzialności karnej za swoje czyny. Ponadto, jeśli popełniając swój czyn była poczytalna, czy powinna odpowiadać za morderstwo, czy raczej za zabójstwo.

Ojciec dzieci był nieobecny w czasie porodów. Jednak o kolejnych ciążach żony, donoszonych do końca, nie mógł nie wiedzieć. Odpowiada za współudział i brak jakichkolwiek działań zapobiegających śmierci dzieci.
 
Ogłoszenie wyroku spodziewane jest 20 lipca br.
 
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI PL na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Europe – 12.07.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (francesmarie73) - FP
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.