Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kolejna, nowa ustawa pro-life w Teksasie! – gubernator podpisał zakaz wysyłkowej dystrybucji pigułek aborcyjnych

Gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał kolejną ustawę pro-life (SB4). W celu ochrony zdrowia kobiet zakazuje ona stosowania pigułki aborcyjnej w sprzedaży wysyłkowej i pozwala tylko na osobisty zakup przed 7 tygodniem ciąży (zgodnie z ustawą O biciu serca, zakazującą aborcji pow. 6 tygodnia ciąży). Nowe prawo wprowadza także sankcje karne wobec każdego, kto nielegalnie dostarcza pigułkę aborcyjną. Za umyślne, świadome lub lekkomyślne naruszenie przepisów ustawy grozi grzywna wysokości do 10 000 dolarów i od 180 dni do dwóch lat pozbawienia wolności. Sankcje te mogą objąć każdego, także mieszkającego poza stanem Teksas, który sprzedaje pigułki aborcyjne mieszkańcom Teksasu.

Wnioskodawcą ustawy jest senator Eddie Lucio, junior – demokrata z Brownsville, Została ona ostatecznie przyjęta w głosowaniu (19 za/ 10 przeciwko) w Senacie Teksasu. To pozytywne głosowanie stanowego senatu odbyło się już po raz trzeci – podczas zwykłej sesji ubiegłej wiosny oraz podczas każdej z dwóch sesji specjalnych w czasie obecnego lata.

Deputowana Stephanie Klick, republikanka z Ft. Worth, powiedziała: - Od czasów administracji Clintona istnieją zasady bezpieczeństwa na szczeblu federalnym dla kobiet, które chcą stosować środki farmakologiczne wywołujące aborcję, w tym obowiązek osobistej wizyty u lekarza. Od kwietnia FDA już nie egzekwuje tych zasad, które mogą pomóc uniknąć poważnych powikłań, a nawet śmierci. Obecna ustawa wprowadza te zasady bezpieczeństwa do prawodawstwa Teksasu, które skutecznie chroniły kobiety od dziesięcioleci, również zapewniając, że relacja lekarz-pacjent pozostaje nienaruszona. To uratuje życie wielu kobiet.

Dyrektor ds. polityki stanowej narodowej grupy pro-life Susan B. Anthony List, Sue Liebel, podczas wywiadu powiedziała: - Przyjęcie istotnych zabezpieczeń dotyczących niebezpiecznych środków aborcyjnych jest wygraną kobiet z Teksasu i ich nienarodzonych dzieci. Aborcja farmakologiczna stwarza co najmniej czterokrotnie większe ryzyko potencjalnie poważnych powikłań w porównaniu z aborcją chirurgiczną. Pomimo tego proaborcyjni Demokraci w Waszyngtonie lekkomyślnie narzucają trwałe wycofanie się ze standardów bezpieczeństwa wprowadzonych przez Urząd Kontroli Żywności i Leków (FDA), które uniemożliwiają im przekształcanie aptek i urzędów pocztowych w centra aborcyjne. Dziękujemy gubernatorowi Teksasu, Abbottowi, przywódcom pro-life w Izbie Reprezentantów i Senacie Teksasu oraz wszystkim lokalnym sojusznikom, którzy potraktowali tę ustawę priorytetowo. Odzwierciedla ona zdecydowaną wolę mieszkańców.

Dyrektor wykonawczy Texas Alliance for Life, dr Joe Pojman, powiedział, że tabletki aborcyjne nie tylko zabijają nienarodzone dzieci, ale także poważnie okaleczają kobiety, ponieważ dziesiątki z nich zmarły, a tysiące miało poważne powikłania. Aborcje farmakologiczne w 20% powodują komplikacje u kobiet, ten wskaźnik jest czterokrotnie wyższy niż przy aborcjach chirurgicznych – co potwierdza wysoce wiarygodne badanie opublikowane przez Amerykańskie Towarzystwo Położników i Ginekologów (ACOG).

Powikłania te obejmują niepełne poronienie, stany zapalne, zagrożenie poronieniami w przyszłości, krwotok oraz śmierć z powodu niezdiagnozowanej ciąży pozamacicznej.

Dr Pojman zaznaczył, że od czasu, gdy administracja Obamy-Bidena w 2016 roku złagodziła zasady bezpieczeństwa dotyczące pigułki aborcyjnej RU-486, liczba aborcji farmakologicznych w samym tylko Teksasie gwałtownie wzrosła – z 5 tys. w 2014 roku do 28 tys. w roku 2020, czyli prawie sześciokrotnie.

Według danych Texas Health and Human Services Commission, aborcje farmakologiczne stanowią obecnie 53% wszystkich przerwań ciąży w Teksasie. – Obecnie administracja Biden-Harris narzuca usunięcie obecnego wymogu FDA w zakresie zakupu tych środków tylko osobiście. Wizyta lekarska ma kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia i bezpieczeństwa kobiet – powiedział dr Pojman.

Organizacje skupiające promotorów aborcyjnych oraz instytucje akademickie intensywnie promują aborcję farmakologiczną poprzez system wysyłkowy, bez osobistej wizyty u lekarza. W swoich apelach gubernator Abbott wezwał do wprowadzenia przepisów, które „zabraniają” dostarczania środków poronnych pocztą lub poprzez usługi kurierskie.

W bieżącym roku kilka innych stanów również uchwaliło własne ustawy, aby rozwiązać narastający problem. Obejmują one informacje dla kobiet o możliwości zastosowania ratującej życie poczętego dziecka terapii hormonalnej odwracającej działanie pigułki aborcyjnej w ciągu kilku godzin po jej zażyciu. Wprowadzono je w stanach: Indiana, Luizjana, Montana, Południowa Dakota i Zachodnia Wirginia. Dodatkowe przepisy chroniące matki i nienarodzone dzieci przez aborcją farmakologiczną wprowadzono także w Arizonie, Arkansas, Indianie, Ohio, Oklahomie i Montanie.

W Stanach Zjednoczonych oficjalnie podano, że tabletka aborcyjna spowodowała co najmniej 24 zgony kobiet i ok.4 tys. poważnych powikłań. Badanie przeprowadzone w 2009 roku i opublikowane w Obstetrics and Gynecology wykazało, że liczba powikłań po zastosowaniu aborcji farmakologicznej wynosi ok. 20% w porównaniu do 5,6% w przypadkach aborcji chirurgicznych.

Teksas w dniu 1 września wprowadził w życie stanową ustawę O biciu serca, która zakazuje aborcji od 6 tyg. ciąży (4 tyg. od poczęcia), gdy u nienarodzonego dziecka można już wykryć tętno serca. Spowodowało to wielki kontratak biznesu aborcyjnego i związanych z nim polityków, którzy wszelkimi siłami usiłują zablokować to prawo na drodze sądowej. Pomimo tego Teksas konsekwentnie pokazuje, że stara się chronić zarówno poczęte dzieci, jak ich matki. Nie jest to, co prawda, całkowita ochrona dziecka poczętego, ale zdecydowany i konsekwentny krok naprzód. Batalia o życie w Ameryce trwa i ma ona olbrzymie znaczenie również w aspekcie międzynarodowym.

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 21 września 2021 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag