Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kolejny pozytywny krok w rozgrywce o ustawę stanu Teksas O biciu serca

Sędzia federalny USA dla Teksasu, Robert Pitman, w dniu 16 września br. po południu w jednostronicowym uzasadnieniu decyzji odrzucił prośbę prezydenta Bidena o zablokowanie ustawy O biciu serca, która weszła w życie 1 września br. Postępowanie w tej sprawie nadal trwa, ale ustawa nadal obowiązuje na terenie stanu Teksas.

- Ta sprawa dotyczy złożonych, ważnych kwestii prawnych, które zasługują na pełną możliwość przedstawienia przed sądem swoich stanowisk przez strony – napisał sędzia Pitman w uzasadnieniu. W związku z tym ZARZĄDZA SIĘ ODRZUCENIE przeciwnego wniosku Stanów Zjednoczonych o wprowadzenie przyspieszonego trybu postępowania (Dkt. 13).

Departament Sprawiedliwości argumentował, że zakaz aborcji w Teksasie uniemożliwi kobietom korzystanie z ich konstytucyjnych praw oraz stwierdził, że zakaz narusza Konstytucję Stanów Zjednoczonych, chociaż w rzeczywistości konstytucyjne prawo do zabijania dzieci w okresie prenatalnym (aborcji) nie istnieje.

Prezydent Biden argumentował również, że Teksas miał bezprecedensowy plan, który ma na celu odmówienie kobietom i dostawcom aborcji możliwości kwestionowania projektu ustawy Senatu nr 8 w sądzie federalnym. Taka próba ochrony jawnie niekonstytucyjnego prawa przed korektą nie może się ostać – argumentował.

Należy przypomnieć, że dwa tygodnie temu Sąd Najwyższy USA odrzucił wniosek Planned Parenthood i innych grup proaborcyjnych o tymczasowe zablokowanie ustawy O biciu serca w stanie Teksas.

Bitwa sądowa trwa! We wtorek 14 września Departament Sprawiedliwości administracji Bidena ingerował w sprawę, składając pilny wniosek o zablokowanie tego prawa. Dzień później 24 prokuratorów generalnych związanych z Demokratami złożyło opinię przyjaciela sądu dla poparcia tego wniosku.

Pomimo tych nacisków sędzia Pitman nie zgodził się na przyspieszony tryb rozpatrywania tej sprawy i rozprawę zaplanował na 1 października br., czyli dwa tygodnie później niż oczekiwała administracja Bidena. Stwierdził, że potrzebny jest czas dla wnikliwej oceny zarzutów ze strony prezydenta Bidena i jego administracji.

Sprawa jest pilnie obserwowana przez władze kolejnych stanów. Kilkanaście z nich uchwaliło już lokalne ustawy O biciu serca, ale Teksas jest pierwszym, któremu udało się wprowadzić ją w życie. Pozostałe zostały zablokowane przez sądy. Należy się spodziewać, że sprawa ta znajdzie swój finał w Sądzie Najwyższym.

Można także obejrzeć YouTube podsumowanie tej sprawy na TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne - 16 września 2021 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag