Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Parlament Europejski przyjął dyrektywę o uznawaniu małżeństw i związków jednopłciowych w całej UE

Podczas głosowania w dniu 14 września br. Parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie praw osób LGBTIQ w Unii Europejskiej. Za jej przyjęciem głosowało 387 europosłów, przeciwko 161, przy 123 wstrzymujących się do głosu. Stwierdzono, że obywatele UE powinni mieć możliwość pełnego korzystania ze swoich praw, w tym prawa do swobodnego przemieszczania się, na terenie wszystkich krajów UE.

Tzw. małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej Unii, która powinna usunąć wszelkie przeszkody, jakie napotykają osoby LGBTIQ w korzystaniu ze swoich podstawowych praw.

W rezolucji stwierdzono, że małżeństwa lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich w jednolity sposób, a małżonkowie i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo, jak ich odpowiednicy przeciwnej płci.

W związku z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że przepisy dotyczące małżonków zawarte w dyrektywie o swobodnym przepływie osób mają zastosowanie również do par tej samej płci, stwierdzono, że Komisja Europejska powinna podjąć działania wobec Rumunii, gdzie rząd nie zaktualizował krajowego ustawodawstwa, aby uwzględnić to orzeczenie.

Rezolucja wzywa również wszystkie kraje UE do uznania osób dorosłych wymienionych w akcie urodzenia dziecka za jego prawnych rodziców. Posłowie chcą, aby tęczowe rodziny miały takie samo prawo do łączenia rodzin, jak pary przeciwnej płci i ich rodziny.

Europosłowie uznali również, że społeczności LGBTIQ w Polsce i na Węgrzech doświadczają dyskryminacji i w związku z tym wezwali UE do wszczęcia postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom przez państwo członkowskie, zastosowania środków sądowych i narzędzi budżetowych przeciwko Warszawie i Budapesztowi.

Przeciw rezolucji głosowali wszyscy europosłowie PiS. Deputowani Lewicy byli „za”. Europosłowie Platformy Obywatelskiej w większości wstrzymali się od głosu.

Źródło: PAP/ Gazeta Prawna/ TVP INFO, opracowanie własne – 14 września 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)



PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag