Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Chodźcie z nami! Czas na Marsze dla Życia: Londyn - 4 września, Warszawa 19 września

Marsze dla Życia odbywają się wielu krajach i miastach, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Przychodzą na nie tysiące ludzi, często całymi rodzinami. To znakomity moment do dania świadectwa, że się jest za życiem. Z pewnością przyciąga specyficzna atmosfera wielkiej, radosnej afirmacji życia. Marsz dla Życia to muzyka na żywo, wspólna modlitwa i mocne, poruszające świadectwa; to również rozrywka dla całej rodziny.  

Pierwszym, największym i wzorcowym jest wielki Marsz dla Życia w Waszyngtonie, zawsze organizowany 22 stycznia w smutną rocznicę precedensu sądowego Roe przeciwko Wade, który w praktyce zalegalizował aborcję w Stanach Zjednoczonych. Przychodzą na niego niezliczone tłumy młodych, radosnych ludzi. Niestety z powodu pandemii w ubiegłym roku wiele marszy nie mogło się odbyć lub organizowano je wirtualnie. Teraz jest możliwość zorganizowania pełnego marszu, więc z pewnością tej jesieni będą się one odbywały w wielu miastach.

Już dzisiaj, 4 września odbył się największy w Wielkiej Brytanii Marsz dla Życia w Londynie. O godzinie 10:00 rano obrońcy życia zebrali się przy Emmanuel Centre, skąd wyruszyli w kierunku Parlamentu. Spotkanie zakończyło się o godz. 13:00 na Parliament Square. Przemówienia znanych obrońców życia były również publikowane na żywo w Internecie.

Od momentu legalizacji aborcji w Wielkiej Brytanii w 1968 roku szacuje się, że pozbawiono życia blisko 9,5 miliona nienarodzonych dzieci. Tylko w 2020 roku wykonano rekordową liczbę aborcji: ponad 209 tysięcy oraz pod pretekstem pandemii zalegalizowano pigułkę aborcyjną do stosowania w domu, co jest bardzo niebezpieczne dla kobiet.

Pierwsza próba zorganizowania marszu w Wielkiej Brytanii odbyła się w 2012 roku. Niewielka grupa brytyjskich katolików zdecydowała się zorganizować marsz ulicami Birmingham, jako część kampanii 40 Days for Life (40 Dni dla Życia).

Hasłem Marszu dla Życia w Londynie 2021 było: «Aborcja – sprawa numer jeden».

A w Polsce też szykujemy się na marsz! Narodowy Marsz Życia i Rodziny 2021 odbędzie się w Warszawie w niedzielę 19 września!

Już za dwa tygodnie!

Obrońcy życia zbiorą się na Placu Zamkowym o godz. 11:30 i przejdą Nowym Światem do kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie o godz. 13:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. O godz. 14:00 zaplanowana jest konferencja ks. Dominika Chmielewskiego SDB.

Honorowy patronat nad Narodowym Marszem Życia i Rodziny objęła Konferencja Episkopatu Polski z abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym KEP na czele.

Organizatorami Narodowego Marszu Życia i Rodziny jest Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Centrum Życia i Rodziny. Marsz ma połączyć różne inicjatywy marszowe w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, wielkiemu obrońcy życia i rodziny. którego beatyfikacja odbędzie się zaledwie tydzień wcześniej.

Hasłem tegorocznego marszu jest: „Tato – bądź, prowadź, chroń” co jest nawiązaniem do fundamentalnej roli rodziny oraz Roku św. Józefa.

Organizatorzy zapraszają wszystkich obrońców życia i rodziny z całej Polski i nie tylko.

Wybierzcie się! Warto!

Źródło::March for Life UK/ Marsz dla Życia i Rodziny/ Watykan News – 3 września 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag