Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ks. Fidelis Mościński CFR i inni obrońcy życia z ruchu Ratunek Czerwonej Roży znowu aresztowani podczas rozmów z kobietami w placówkach aborcyjnych w Filadelfii

W piątek rano, 27 sierpnia, działacze ruchu Ratunek Czerwonej Róży weszli do dwóch placówek aborcyjnych Planned Parenthood. Były to: The Elizabeth Blackwell Health Center w Filadelfii i West Chester Surgical Center w West Chester w stanie Pensylwania. Zgodnie z założeniami tego ruchu pro-life, wzorowanego na działalności Mary Wagner w Kanadzie, próbowali rozmawiać z kobietami oczekującymi na wykonanie aborcji wewnątrz tych aborcyjnych placówek i ofiarowywali im czerwone róże – symbol życia.

Ok. 8 rano obrońcy życia weszli do obu tych placówek, spokojnie i bez hałasu podeszli do oczekujących na aborcję kobiet i ofiarowali im czerwone róże, próbując nawiązać z nimi rozmowę i oferując wszechstronną pomoc, jeżeli zdecydują się ocalić swoje dzieci.

Do każdej róży dołączona była kartka, na której napisano: Zostałaś stworzona, aby kochać i być kochaną… twoja dobroć jest większa niż trudności wynikające z twojej sytuacji. Okoliczności w życiu się zmieniają. Nowe życie, chociaż małe, niesie ze sobą obietnicę niepowtarzalnej radości. Podano tam również numery telefonów do lokalnych centrów pomocy dla kobiet w ciąży.

Osoby prowadzące akcję Ratunek Czerwonej Róży spokojnie i życzliwie rozmawiały z kobietami oczekującymi na wykonanie aborcji, przekazywały im słowa wsparcia i zachęty do ocalenia swojego dziecka oraz oferowały im pomoc materialną. Obrońcy życia zdecydowali się pozostać na terenie placówek aborcyjnych w akcie solidarności z nienarodzonymi dziećmi, które tego dnia miały zostać zabite przez aborcjonistę.

Jak wszyscy, którzy dostrzegają najwyższe zagrożenie życia człowieka, podjęli działanie w celu ratowania zagrożonych śmiercią dzieci, zgodnie z zapisem z Księgi Przysłów: Ratuj wleczonych na śmierć, wstrzymaj rózgi, by nie zabijały (Prz 24, 11).

Oczywiście personel zawiadomił policję, że ta grupa zakłóca im pracę. W czasie, gdy przybył patrol policyjny, obrońcy życia próbowali kontynuować rozmowę z kobietami. Siedzielli na podłodze modląc się cicho i/lub śpiewając hymny. Nie stawiali żadnego oporu podczas aresztowania.

Susan Johnson, przemawiając w imieniu działaczy ruchu Ratunek Czerwonej Róży, wyjaśniła: - Red Rose Rescue to akt dobrej woli wobec kobiet, które z jakiegoś powodu uważają, że muszą zabić swoje niewinne, nienarodzone dzieci. Ci, którzy wzięli udział w tej akcji, byli gotowi podjąć ryzyko aresztowania dla dobra tych kobiet i ich dzieci. Wchodzimy tam, gdzie nienarodzone dzieci są uśmiercane i udzielamy pomocy ich mamom. Jeżeli odmówią oferowanej im pomocy – nie opuszczamy placówki aborcyjnej, ale modląc się pozostajemy tam w akcie solidarności z bezbronnymi ofiarami aborcji. Św. Matka Teresa z Kalkuty mówiła, że ​​jej praca polega na „wchodzeniu w ciemne dziury ubogich”. Red Rose Rescue to działanie polegające na wchodzeniu w najciemniejsze dziury, do placówek aborcyjnych, w których unicestwiane są biedne, niewinne i bezbronne dzieci. Staramy się wnosić do tych „dziur” nadzieję, prawdziwy pokój i obecność Boga.

Wśród osób uczestniczących w tej akcji był franciszkanin odnowy z Nowego Jorku, o. Fidelis Mościński, który już nie pierwszy raz został aresztowany za uczestnictwo w proteście przeciwko zabijaniu dzieci poczętych. Ostatni raz w czerwcu 2021 roku w Nowym Jorku..

Więcej informacji TUTAJ

Źródło: Life Site News, opracowanie własne – 27 sierpnia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag