Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Czwarty stan w Meksyku zalegalizował aborcję – katoliccy biskupi protestują!

Agencja Reutersa poinformowała, że Meksykański stan Veracruz zalegalizował zabijanie nienarodzonych dzieci. Stało się to podczas nocnego, tajnego głosowania – 25 głosów było za i 13 przeciwko. Meksykańska Partia Odrodzenia Narodowego „Morena”, która zdecydowanie popiera ruch aborcyjny, wykorzystała swoją przewagę i zatwierdziła zmianę prawa wbrew licznym protestom społecznym. Po cichu, ale skutecznie!

Biskupi Kościoła katolickiego Meksyku w stanie Veracruz ostro skrytykowali działania polityków partii rządzącej podkreślając, że głosowanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami w celu pominięcia reakcji opinii publicznej.

Według Catholic News Service nowe prawo zezwala na aborcję z dowolnego powodu do 12 tygodnia ciąży i aż do porodu w przypadku napaści na tle seksualnym.

Ojciec José Manuel Suazo Reyes, rzecznik archidiecezji Xalapa, uznał głosowanie za patologiczne. – Nie pozwolili nikomu uczestniczyć, posłowie obradowali ukradkiem za zamkniętymi drzwiami w ciemnościach nocy.

Konferencja Katolickich Biskupów Meksyku również wyraziła ubolewanie stwierdzając, że zalegalizowanie zabijania nienarodzonych dzieci tylko zwiększa problemy, z którymi borykają się Meksykanie. To poważna niesprawiedliwość, która pozwala na popełnienie niedopuszczalnego zła przeciwko drugiemu człowiekowi w jego najbardziej bezbronnym okresie życia, kiedy wraz z matką wymaga on największej ochrony – napisali biskupi w swoim oświadczeniu.

- … ta permisywna akcja w sprawie aborcji pozostawia na boku bardziej palące problemy społeczeństwa, szczególnie związane z niepewną przyszłością wielu regionów, potrzebami zdrowotnymi obywateli (i) pilną potrzebą wielu rodzin, aby znaleźć pracę.

Według Agencji Reutersa Veracruz jest czwartym stanem meksykańskim, który zalegalizował aborcję, po Mexico City, Oaxaca i Hildago. Jednak 28 meksykańskich stanów nadal chroni życie nienarodzonych dzieci. Kraj znajduje się pod presją ciągłych, gwałtownych protestów aktywistek aborcyjnych oraz organizacji międzynarodowych, aby zalegalizować aborcję w całym Meksyku. Meksyk jest powszechnie traktowany jako brama do Ameryki Południowej, więc usilnie starają się ją uchylić licząc, że stanie się wzorem dla wszystkich latynoskich sąsiadów.

W kwietniu przywódcy federalni całego Meksyku zawiesili głosowanie nad ogólnokrajową ustawą aborcyjną, jednak liderzy pro-life obawiają się, że wkrótce do nie wrócą. Wcześniej Rodrigo Iván Cortés, prezes Narodowego Frontu na rzecz Rodziny, w wywiadzie dla ACI Prensa zaznaczył, że ​​prezydent Meksyku, Andrés Manuel López Obrador i inni przywódcy Narodowego Ruchu Odrodzenia to politycy, którzy dążą do zalegalizowania aborcji w całym kraju.

Więcej informacji TUTAJ

Źródło: Life News, opracowanie własne – 21 lipca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag